Jak wybrać szkołę kształcącą w kierunku odnawialnych źródeł energii?

Branża OZE to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki. Perspektywy pracy są duże. Zatrudnienie czeka w firmach zajmujących się montażem fotowoltaiki, pomp ciepła, kotłów na biomasę i innych rozwiązań, które sprawiają, że dom jest ekologiczny i ekonomiczny

Ekologiczna energia, odnawialna, obejmuje różne naturalne źródła. Gleba, powietrze, słońce, ale też biomasę, czyli paliwa pochodzące z natury. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ma wiele opcji zatrudnienia i z pewnością czeka go ciekawa zawodowa przyszłość.

Jak wybrać szkołę?
Decyzja zapadła, chcesz pracować w OZE, pozostaje kwestia wyboru szkoły. Pod uwagę warto wziąć nie tylko cenę kursu, ale przede wszystkim, to czego się w niej nauczysz. Dlatego warto sprawdzić takie informacje o kursie jak:
• tryb zajęć (wygodną formą są kursy zaoczne),
• forma zajęć (są kursy online, sprawdź: https://www.viessmann.edu.pl/),
• doświadczenie szkoły (ile lat jest na rynku),
• kto uczy zawodu,
• jak wyposażone są pracownie do praktyk.
Poza tym jest jeszcze szereg pobocznych kwestii. W niektórych szkołach można zyskać dodatkowe umiejętności i uprawnienia, zapisując się na kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W Szkole Partnerskiej Viessmann słuchacze za darmo mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z montażu i obsługi urządzeń marki Viessmann. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tego producenta. To lider w branży grzewczej. Słuchacze szkoły stykają się z najnowszymi rozwiązaniami na rynku. Poznają urządzenia, które są chętnie wybierane przez inwestorów. I nie płacą za dodatkowe umiejętności, potwierdzone odpowiednim dokumentem.

Dobre zarobki plus praca na rzecz środowiska
Dla ludzi, którym leży na sercu dobro planety, zawód OZE pomaga połączyć pasję z pracą i czymś pożytecznym. Praca w branży odnawialnych źródeł energii jest dobrze płatna. Stawka godzinowa zaskakująco wysoka. A przy tym specjalista OZE może się rozwijać w bardzo ciekawej pracy, pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Realizuje szczytny cel, jakim jest ochrona środowiska.
Zainteresowanie nowoczesnymi, ekologicznymi systemami grzewczymi rośnie, dlatego specjaliści OZE nie będą narzekać na brak zleceń. Zwłaszcza że program nauczania i kompetencje, które będą mieć po kursie, są obszerne. Więcej szczegółów dotyczących tego, czego nauczysz się na kursie w Szkole Partnerskiej Viessmann znajdziesz pod tym adresem w sieci: http://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/technik-oze-informacje/.
Można zapisywać się na nowy semestr. Wymagania są minimalne, wiek powyżej 18 lat i wykształcenie zawodowe bądź średnie (akceptowany brak matury).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *