Grzybobranie w pełni

Widać bardzo dobrze, choćby po wielu pojawiających się w internecie zdjęciach, że sezon na grzyby w pełni, a w ostatnich dniach szczególnie obrodziły borowiki. Wśród wspaniałych okazów, które lubimy z dumą prezentować na portalach społecznościowych, są i takie, które naprawdę budzą podziw. Dzisiaj, 19 lipca, do naszej redakcji zawitał Marek Hupało, który pochodzi ze Świerków, kilkanaście lat mieszkał w Nowej Rudzie, a obecnie w Wielkiej Brytanii. Okazały, zdrowy prawdziwek, którego przyniósł, ma średnicę kapelusza 28 cm i waży 1,46 kg.

– Znalazłem dzisiaj jeszcze kilka mniejszych, a tego dostrzegłem tuż przy granicy lasu – opowiada Marek Hupało. – Ciekawa pamiątka z urlopu. Teraz go ususzę – dodaje.

Gratulujemy zbiorów i zachęcamy innych do korzystania z darów natury.
Rodzina, wspomnienia, specyficzny klimat, piękna okolica bogata w walory naturalne jak i architektoniczne, okraszone ciekawymi historiami – to elementy, które przyciągają nas, turystów, urlopowiczów, byłych mieszkańców, przyjeżdżających na ziemię noworudzką. Wiele jest jeszcze do odkrycia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *