Grzybobranie w pełni

Widać bardzo dobrze, choćby po wielu pojawiających się w internecie zdjęciach, że sezon na grzyby w pełni, a w ostatnich dniach szczególnie obrodziły borowiki. Wśród wspaniałych okazów, które lubimy z dumą prezentować na portalach społecznościowych, są i takie, które naprawdę budzą podziw. Dzisiaj, 19 lipca, do naszej redakcji zawitał Marek Hupało, który pochodzi ze Świerków, kilkanaście lat mieszkał w Nowej Rudzie, a obecnie w Wielkiej Brytanii. Okazały, zdrowy prawdziwek, którego przyniósł, ma średnicę kapelusza 28 cm i waży 1,46 kg.

– Znalazłem dzisiaj jeszcze kilka mniejszych, a tego dostrzegłem tuż przy granicy lasu – opowiada Marek Hupało. – Ciekawa pamiątka z urlopu. Teraz go ususzę – dodaje.

Gratulujemy zbiorów i zachęcamy innych do korzystania z darów natury.
Rodzina, wspomnienia, specyficzny klimat, piękna okolica bogata w walory naturalne jak i architektoniczne, okraszone ciekawymi historiami – to elementy, które przyciągają nas, turystów, urlopowiczów, byłych mieszkańców, przyjeżdżających na ziemię noworudzką. Wiele jest jeszcze do odkrycia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *