Problemy z odśnieżaniem

Po naszym zeszłotygodniowym materiale dotyczącym odśnieżania, do naszej redakcji docierają informacje od czytelników, którzy nie są zadowoleni z tego, jak wyglądają ulice w mieście.

Głównymi zarzutami były oblodzone chodniki i zalegający śnieg, i to, że w niektórych rejonach Nowej Rudy ekipy pojawiały się zbyt późno.
– Staramy się pomóc wszystkim mieszkańcom, dojeżdżamy nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Kupiliśmy nieco mniejsze sprzęty do odśnieżania po to żeby szybciej reagować, szybciej odśnieżać – mówi Grzegorz Kuzak, prezes spółki Noworudzkie Usługi Komunalne. – Podejmujemy działania mające na celu zapewnienie przejezdności na lokalnych drogach. Moi pracownicy robią co w ich mocy, by poprawić warunki jazdy po drogach czy poruszanie się po chodnikach na terenie miasta. Nie ma jednak takiej możliwości, żeby w chwilę po opadach śniegu, czy powstania oblodzenia pługopiaskarki dotarły na każdą ulicę w mieście. Przypominam także, że wprowadzone są standardy odśnieżania. Pomimo, że staramy się reagować na liczne interwencje to kierowcy poruszający się po noworudzkich drogach muszą się liczyć z drobnymi utrudnieniami – dodaje prezes, zaznaczając jednocześnie, że nie wszystkie drogi w Nowej Rudzie należą do miasta. Przypominamy, które drogi należą do Gminy Miejskiej Nowa Ruda i w którym są standardzie zimowego utrzymania.

I standard – do akcji odśnieżania (likwidacji oblodzenia) przystąpić należy w chwili rozpoczęcia opadów (wystąpienia oblodzenia); w miejscach niebezpiecznych (skrzyżowania, zatoki przystankowe, podjazdy i zjazdy) jezdnia powinna być odśnieżana i posypywana na całej szerokości; zakończenie odśnieżania (likwidacji oblodzenia) nastąpić musi po 3 godzinach od zakończenia opadów. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice na terenie miasta w dzielnicy Centrum: Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Jeziorna, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Krańcowa, Mała, os. Piastowskie, Piłsudskiego, Podjazdowa, Rynek, Sportowa, Sybiraków, Szpitalna i Teatralna, w dzielnicy Słupiec: Akacjowa, Kombatantów, os. XXX-lecia (obwodnica), Spacerowa, Szkolna, Sztygarska i os. Wojska Polskiego (obwodnica), Martwa.

II standard – do akcji odśnieżania (likwidacji oblodzenia) przystąpić należy po wykonaniu niezbędnych czynności na drogach I standardu; po zakończeniu opadów czas odśnieżania (likwidacji oblodzenia) nie może być dłuższy niż 6 godzin; jezdnia odśnieżana i posypywana na całej szerokości. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice: w dzielnicy Centrum: Anny, Błotna, Ciemna, Demokratów, Fabryczna, Górna, Graniczna, Lipowa, Łużycka, Plac Matejki, Mickiewicza, Narutowicza, Niepodległości (skwer), Nowa, Ogrodowa, Prosta, Słoneczna, Srebrna, St. Osada, Strzelecka, Sudecka, Wąska, Wrześni, Zaułek, Złota; w dzielnicy Słupiec: Kasztanowa, Konopnickiej, Kwiatowa, os. Waryńskiego, Parkowa, Piwna, Szybowa, Słupiecka (do domu Wittiga), Topolowa, Traugutta, Wiejska, Zagórze; w dzielnicy Drogosław: Andersa, Dworska, Górnicza, Jana Pawła II, Kopalniana, Leśna, Ludwikowska, Łączna, Obozowa, Orkana, Podgórska, Reymonta, Rolna, Stara Droga, Zdrojowisko.

III standard – odśnieżanie w zależności od potrzeb, po konsultacji z zamawiającym (urzędem miasta), po zakończeniu czynności na drogach I i II standardu); miejsca niebezpieczne (skrzyżowania, podjazdy, zjazdy) posypywane materiałem szorstkim. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice: w dzielnicy Centrum: Boczna, Willowa, Cicha, Góra Anny, Kołowa, Mała Kolonia, Młyńska, Młyńskie Wzgórze, Myśliwska Osada, Pionierów (część), Polna, Stara Kolonia; w dzielnicy Słupiec: Al. Najświętszej Marii Panny, Debry, Górska, Połoniny, Ugory, Węglowa Wola, Zielna, Zielonka, Wrzosowa; w dzielnicy Drogosław: Czarna, Jawornik, Jedności, Łąkowa, Miedzianka, Rzeczna, Tuczyn, Zacisze, Zatorze, Brzozowa.

Str. 3 w numerze 364 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 364
25-31 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Problemy z odśnieżaniem

  • 24 stycznia 2019 o 18:04
    Permalink

    Standard 1 – os. Piastowskie dobre sobie. Droga przy szkole nr 2 to jedna wielka szklanka. Kilka razy bym się tam przewróciła. Cholera jasna tam dzieci chodzą. Ktoś może dupę w końcu ruszy jak któreś dziecko nogę złamie albo głowę rozwali.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *