15 lat fundacji „Ratujmy Uśmiech Dziecka”

W piątek 22 marca w restauracji „Rycerska” w Nowej Rudzie odbyła się uroczystość 15-lecia działalności Fundacji „Ratujmy Uśmiech Dziecka”

Na zaproszenie Stanisława Kołackiego, prezesa fundacji, na uroczystość przybyła liczna grupa byłych i obecnych wychowanków oraz niezbyt liczna grupa osób wspomagających działalność fundacji. Ze słów Stanisława Kołackiego wynika, że większość sponsorów woli pozostać anonimowa. Po przywitaniu i krótkim omówieniu 15-letniej działalności, uroczystość swym śpiewem uświetniła Renata Sieńko, wiersze recytował m.in. Oliwier Kuch. Nie mogło zabraknąć przekąsek, ciasta czy herbaty.

– Pamiętam, jak rozpoczynałem działalność ze świetlicą środowiskową przy ul. Kościelnej, później przenieśliśmy się do pomieszczeń przy ul. Piłsudskiego, następnie przy ul. Niepodległości. Wreszcie dostaliśmy od miasta lokal przy ul. Jeziornej, gdzie dziś mieści się nasza świetlica – wspomina Stanisław Kołacki. – To już drugie pokolenie dzieciaków, które do mnie przychodzi. Część z moich byłych wychowanków zasiada w zarządzie fundacji, dużo też powyjeżdżało za granicę. Łza się w oku kręci jak przychodzi do mnie 8-letnie dziecko, a ja sobie przypominam jego 8-letnią mamę, która przed laty przychodziła do naszej świetlicy. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem znowu zobaczyć już dorosłych wychowanków, z którymi na co dzień nie mam kontaktu, że mogłem z nimi porozmawiać, dowiedzieć się, że u nich wszystko w porządku – to naprawdę cieszy – dodaje.

Jak mówi Stanisław Kołacki, współpraca z miastem zaczęła się dość dobrze rozwijać, co niestety nie przekłada się na różnego rodzaju dotacje, ale jak twierdzi, dziękuje władzom miasta za wszelkiego rodzaju pomoc, np. przy organizacji imprez.
– Dziękuję sponsorom, osobom na co dzień mi pomagającym i wielkie podziękowanie dla pana Wojciecha Kołodzieja, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, na pomoc którego zawszę mogę liczyć – mówi prezes Fundacji „Ratujmy Uśmiech Dziecka”.

Str. 11 w numerze 373 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 373
29 marca – 4 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *