Wernisaż w Ludwikowicach Kł.

W piątek 29 marca w Galerii Sztuki Niezależnej usytuowanej w kościele poewangelickim w Ludwikowicach Kł. odbył się wernisaż twórców malarstwa z Republiki Czeskiej, Ukrainy, Łotwy oraz Polski

– Galeria Sztuki Niezależnej działa już ponad rok – mówiła Gabriela Buczek, dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.
– Bardzo trudny był ten pierwszy rok działalności, ale dziś mamy już zaplanowany kalendarz na najbliższe pół roku – mówił Jan Brzeziński, artysta fotograf i gospodarz Galerii Sztuki Niezależnej.
– Od kilku miesięcy działa tutaj również „Mała Wielka Sztuka” – zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Ludwikowic Kł. i Jugowa jak również zajęcia organizowane są w Bożkowie i Świerkach – uzupełniła dyrektor CKGNR.
– W tych warsztatach uczestniczą również rodzice, którzy rozmawiają, popijają herbatkę i pomagają swoim dzieciom w pociągnięciu pędzlem – wtrąciła Agnieszka Brzezińska, świeżo dyplomowana artystka (gratulujemy!) malarka, gospodyni tego miejsca.
Warto dodać, że dzieci podczas tych warsztatów tworzą na sztalugach aby móc poczuć się jak prawdziwi artyści.
– Dziś kolejne wydarzenie, ale tak naprawdę z inicjatywy dwóch niezastąpionych panów, Henryka Hnatiuka i Zbigniewa Wojcieszaka – kontynuowała Gabriela Buczek.

Wśród wielu ciekawych i różnorodnych prac znalazły się autorstwa Włodzimierza Reszetowa urodzonego w Gruzji, obecnie mieszkańca Łotwy z bogatym życiorysem zarówno artystycznym jak i medialnym. Można było również podziwiać grafiki nieżyjącego już Henryka Grajka, obrazy Takisa Makandasisa, Margarity Szejko, Kazimierza Goleckiego, Danuty Polakowskiej, Iwana i Iryny Malińskich, Margity Nedomlelovej, Andrzeja Niżewskiego, Milosa Gerstnera-Benecko, Edwarda Kostki, Vladimira Reshetova, Lucyny Wierzbickiej, Danuty Orskiej, Jana Smetany, Krystyny Leśniewskiej-Pasionek, Evy Sinkmanovej, Jadwigi Markur, Agnieszki Brzezińskiej, Dominiki Brzezińskiej i inne.

Wystawa bogata jest w oleje, akryle, akwarele, pastele, linoryt i inne.

Wystawę można podziwiać do Świąt Wielkanocnych od wtorku do piątku w godzinach od 12.00 do 17.00 (w czwartki do 18.00).

Str. 14 w numerze 374 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 374
5-11 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *