Na remont jeszcze poczekamy

Już ponad pół roku, na moście nad potokiem Włodzica – ul. Piłsudskiego jest ograniczony ruch. Dzieje się tak ze względu na bardzo zły stan techniczny mostu. Z informacji uzyskanych od zarządcy drogi wynika, że na remont mostu jeszcze poczekamy. Przyczyną są jak zwykle pieniądze, a właściwie ich brak.

Na moście nad Włodzicą, na początku października 2018 roku wprowadzono ruch wahadłowy. Z informacji przekazanych nam wtedy przez rzecznika zarządcy – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu – wynikało, że ograniczenie to zostało wprowadzone ze względu na zły stan techniczny mostu.
– Trwają prace nad wpisaniem mostu w Nowej Rudzie do planu remontów DSDiK we Wrocławiu – przed sześcioma miesiącami mówił Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy zarządcy.

Nie był wtedy w stanie podać terminu ewentualnego rozpoczęcia naprawy mostu. Dziś znamy więcej szczegółów związanych z ewentualnym remontem mostu. Jak informuje Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Komunikacji we Wrocławiu w związku ze złym stanem technicznym drogowego obiektu mostowego w Nowej Rudzie (dawny przebieg DW 381) ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, DSDiK zaplanowała w tym roku opracowanie projektu zabezpieczenia mostu.
– Procedurę przetargową mającą na celu wyłonienie jednostki projektowej, która opracuje ten projekt rozpoczęto w marcu. Do DSDiK we Wrocławiu wpłynęło sześć ofert, jednak ostatecznie nie wyłoniono wykonawcy. W pierwszym tygodniu kwietnia DSDiK powtórzy procedurę przetargową, w toku której zostanie opracowany projekt zabezpieczenia mostu oraz oszacowany zostanie koszt przyszłego remontu – wyjaśnia Leszek Loch. – Z uwagi na planowaną procedurę przetargową nie możemy podać wysokości budżetu zaplanowanego na ten cel – dodaje.

Str. 5 w numerze 374 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 374
5-11 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *