Sprawdź punkty karne przez internet

Od ponad 2 lat punkty karne za wykroczenia w ruchu drogowym poza Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu można sprawdzić także przez internet. Usługa weszła w życie w kwietniu 2017 roku. W kilku słowach przypominamy w jaki sposób z niej skorzystać.

Każdy, kto chce sprawdzić ilość punktów karnych uzyskanych za popełnienie wykroczeń w ruchu drogowym, może to zrobić w sposób tradycyjny przychodząc z dowodem osobistym do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2. Od ponad dwóch lat istnieje jednak możliwość uzyskania aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego przez internet – za pomocą usługi sytemu CEPiK 2.0.

Wystarczy stworzyć profil zaufany, który pozwoli potwierdzić naszą tożsamość. Instrukcję jak to zrobić jest dostępna na stronie internetowej: https://obywatel.gov.pl./zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet.

Punkty karne sprawdzimy natomiast poprzez stronę: https://obywatel.gov.pl./kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet. Ważne, usługa jest bezpłatna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *