Festiwal Lawendy w Woliborzu

W niedzielę 7 lipca odbył się pierwszy Festiwal Lawendy zorganizowany w Domu pod Lawendowym Polem w Woliborzu.

Przepiękny, lawendowy zakątek, który przenosił nas zapachem, brzęczeniem pszczół oraz pięknym kolorem do Prowansji, obfitował atrakcjami, warsztatami, konkursami, rękodziełem oraz muzyką. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, które zapewniły Animatorki z Kamayu Art.

Na miejscu można było zakupić: lawendowe delikatesy: miody, syropy, konfitury, itp., lawendowe kosmetyki: olejki, mydełka, sole do kąpieli, lawendowe rękodzieło: woreczki, wianuszki, bukiety i wiele, wiele innych specjałów.

Odbyły się również warsztaty kulinarne, wizażu oraz plastyczne.

Można było podziwiać prace Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki „Alfa-Art” oraz spotkać twórców, którzy na co dzień swoje prace prezentują w noworudzkiej Galerii Sztuki „Mozaika”.

Pod hasłem „Babskie Targi” ukrył się obowiązkowy, damski przegląd szafy, w którym panie wymieniały się swoimi ciuchami i ciuszkami! To była doskonała okazja, aby wypchnąć z szafy „przydasię” i wymienić się z koleżanką za „perełkę”.

Prawdziwie rodzinna atmosfera przyciągnęła mnóstwo osób.

Dla fanów sportu zorganizowano „Bieg po lawendę” a muzyczną oprawę zapewniła młodzież z „Sowiogórskiego Młodzieżowego Teatru Muzycznego” oraz niezawodny, pełen cudnego brzmienia, zespół „Krąg”.

fot. LIPA

fot. Dawid Sarysz/Noworudzianin

Str. 15 w numerze 387 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 387
12-18 lipca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.