Co z basenem?

Trzymamy rękę na pulsie. Co jakiś czas wracamy do sprawy związanej z modernizacją odkrytego kąpieliska przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Jak postępują prace, czy są kolejne opóźnienia terminów?

Zadanie pod nazwą „Rewitalizacja terenów rekreacyjnych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni położonych przy ul. Fredry w Nowej Rudzie” budzi wśród mieszkańców od jakiegoś czasu wiele kontrowersji. Pierwotnie prace modernizacyjne na kąpielisku miały zostać zakończone do 15 lipca br. Z powodu prac dodatkowych, które musiały zostać zrealizowane, jak tłumaczył wykonawca, termin ten nie został dotrzymany. Koniec wakacji, praktycznie koniec sezonu urlopowego, ale pytanie kiedy zakończą się roboty na basenie, wciąż nurtuje wielu noworudzian.

– Wiem, że słychać wiele opinii i różnych głosów na ten temat, sam się z nimi często stykam. Realizacja inwestycji trwa i jak to na tak dużej budowie bywa, są różne sytuacje i problemy. To, że są roboty dodatkowe, jest zrozumiałe. Niektóre rzeczy projektanci mogli określić i oszacować dopiero po rozebraniu starych niecek – mówię tu o wymianie gruntu. Owszem, płacimy więcej, ale z pełną świadomością, że tak będzie, ponieważ po rozebraniu starych niecek okazało się, że tu, czy tam trzeba dokonać wymiany gruntu – tłumaczy burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński. – W chwili obecnej, termin przedłużony jest do końca września, w trakcie procedowania są jeszcze roboty dodatkowe, które na pewno spowodują też jakąś zmianę terminu, ale termin zakończenia prac będzie tegoroczny – zapewnia burmistrz.

Str. 5 w numerze 394 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 394
6-12 września 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.