Koronawirus okazją dla przestępców

Można by stwierdzić, że przestępcy wykorzystują wprowadzone 24 marca rygory związane ze stanem epidemii. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, wbrew pozorom, nie zajmują się wyłącznie sprawami związanymi z koronawirusem – czytaj nadzorem osób objętych kwarantanną.

– W sobotę, 28 marca, do sklepu przy placu Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach weszło dwóch ubranych na czarno mężczyzn. Jeden z nich w ręku trzyma coś przypominającego nóż bądź inną broń. Jeden z nich zażądał od sprzedawczyni wydania zdrapek, litr wódki i papierosów. Drugi w tym czasie trzymał drzwi, żeby nikt nie wszedł. Po zabraniu „towaru” wybiegli ze sklepu, wsiedli do ciemnego samochodu i odjechali – mówi Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.

W niedzielę, 29 marca, doszło do kradzieży z włamaniem przy ul. Piwnej w Słupcu. Sprawca, po włamaniu się do mieszkania, ukradł konsolę do gier. Złodziej został zatrzymany przez policjantów, a konsola została odzyskana.

Oprócz tego, w ubiegłym tygodniu doszło do kilku drobniejszych zdarzeń: z autobusu zaparkowanego przy ul. Waryńskiego nieustaleni sprawcy spuścili paliwo, a z komórek przy ul. Nadrzecznej w Ludwikowicach Kłodzkich złodziej ukradł dwie butelki wina, śrubokręt oraz młotek.

Str. 8 w numerze 422 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 422
3-9 kwietnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa
powyższy numer NIE BĘDZIE DOSTĘPNY w wersji papierowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *