Ana Johns
Kobieta w białym kimonie

Akcja tej powieści rozgrywa się w latach pięćdziesiątych w Japonii i współcześnie w Stanach Zjednoczonych. Bohaterkami są dwie kobiety. Młodziutka Naoko musi poślubić Satoshiego. Przyszłego męża i ślub zaaranżowali rodzice dziewczyny, by w ten sposób zapewnić jej odpowiedni status w tradycyjnej społeczności japońskiej i stały dochód finansowy. Dziewczyna jednak kocha innego i za mąż chce wyjść z miłości. Wybranek Naoko nie jest jednak brany pod uwagę przez jej rodzinę. Wybór dziewczyny niestety będzie już miał konsekwencje na całe jej życie.
Po latach w Ameryce pewna dziennikarka Tori Kovac natrafia na tajemniczy list, który zakwestionuje wszystko, co wiedziała do tej pory na temat swojej rodziny. Kobieta rozpoczyna małe, prywatne śledztwo, które poprowadzi ją aż do Japonii.
Poruszająca książka. Świat dwóch kobiet i rozdarcie między sercem a rozsądkiem i poszukiwanie odpowiedzi, czym naprawdę jest rodzina. Jedna walczy o miłość, druga o prawdę. Polecam. Pomysł na fabułę bardzo dobry, przybliża czytelnikom ówczesne, powojenne realia między Japonią a Stanami i ogólne poglądy na tzw. mieszane związki. Autorka opisała fikcyjną historię, jednak pewne wydarzenia miały miejsce w życiu jej ojca.
Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *