Zaproszenie na koncert w Broumovie

Już w najbliższą sobotę 26 czerwca o godz. 18.00 w kościele klasztornym św. Wojciecha w Broumovie (Czechy) rozpocznie się koncert inauguracyjny 16. dorocznego festiwalu muzyki klasycznej Skarby Ziemi Broumovskiej.

Wystąpi Filharmonia Hradec Králové pod batutą Andreasa Sebastiana Weisera, Ester Pavlů (mezzosopran) i Kristián Mráček (skrzypce).

Program:
Antonio Vivaldi: Cztery pory roku op. 8 „Le Quattro Stagioni”, Koncert nr 2 g-moll „Lato”
Antonín Dvořák: Romans f-moll op. 11
Hector Berlioz: Noce letnie op. 7
Antonín Dvořák: Pieśni biblijne op. 99, IV. Pan jest pasterzem moim

Motywem towarzyszącym 16. festiwalu Skarbom Ziemi Broumovskiej jest „Lato we wszystkich postaciach”. W 2021 roku festiwal upamiętni w swoim programie 180. rocznicę urodzin Antonína Dvořáka. Oba tematy będą głównym elementem dramaturgii nie tylko festiwalu, ale także koncertu inauguracyjnego w Broumovie. Jednocześnie cofniemy się o rok, kiedy festiwal zmuszony był zmienić swój pierwotny format i przenieść się częściowo do środowiska internetowego z powodu początków pandemii, a także innych instytucji kulturalnych. Jednym z koncertów, który odbył się w ograniczonym zakresie dla publiczności i był transmitowany na portalach społecznościowych, był recital Ester Pavlů i jej współpracowników, podczas którego na fortepian zaaranżowano Letnie Noce Berlioza. Festiwal wkroczy latem 2021 roku z orkiestrową wersją tego utworu i da słuchaczom możliwość porównania z zeszłorocznym wykonaniem. Kolejny przedstawiciel młodego pokolenia, który festiwal często i chętnie oferuje możliwości koncertowe, jest młody skrzypek Kristian Mráček. W jego wykonaniu znajdą się Romans f-moll Dvořáka i „Lato” Vivaldiego.

Wstęp jest bezpłatny, dobrowolne datki trafiają na pomoc kościołom.

W lipcu i sierpniu kolejne koncerty. Aktualne informacje o festiwalu i jego programie można znaleźć na stronie www.zapoklady.cz lub na profilu festiwalu na Facebooku.

Covid-19 / Obecna sytuacja i przepisy
Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających festiwal jest dla nas bardzo ważne. W związku z tym, odwiedzając koncerty, prosimy o przestrzeganie obecnych środków wyznaczonych przez rząd:

1. W celu ochrony dróg oddechowych konieczne jest posiadanie maseczki przez cały czas trwania koncertu
2. 21 dni po pierwszej dawce szczepienia nie trzeba wykonywać badań
3. Odporność jest ważna przez 180 dni
4. lub negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 7 dni, badanie nie jest wymagane dla dzieci poniżej 6 roku życia
5. oświadczenie przedstawiciela ustawowego o negatywnym teście wykonanym w szkole lub placówce szkolnej.

Ze względu na obowiązujące przepisy rządowe, pojemność kościołów dla odwiedzających jest ograniczona do 50%. Ze względu na połączenie środków epidemiologicznych i dobrowolności wstępu organizator przyjmuje od publiczności rezerwacje na poszczególne koncerty do wyczerpania miejsc. Osoby zainteresowane koncertami mogą zgłaszać się na adres tereza.kramplova@zapoklady.cz, jeśli są zainteresowane zabezpieczeniem miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *