Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Ścinawce Średniej

Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych zostanie zorganizowany w dniach 25-27.06.2021 r. w hali sportowej Ścinawce Średniej. Konkurs posiada charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i modelarze zrzeszeni w klubach modelarskich

Organizatorem konkursu są: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, Muzeum Papírových Modelů Police nad Metují, Gmina Radków, Mesto Police nad Metují. Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie zainteresowań politechnicznych, popularyzacja modelarstwa kartonowego i plastikowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jako sposobu spędzania wolnego czasu.
Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych, pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki oraz wykonane samodzielnie od podstaw. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ilość modeli. Modele oceniane są na zasadzie „Podoba się – nie podoba się”. Werdykt sędziowski jest ostateczny i nie podlega oprotestowaniu. Komisja sędziowska dokona oceny na podstawie wyglądu ogólnego, jakości wykonania, kompozycji (w przypadku dioram), realizmu wyglądu.

Harmonogram:
25.06. (piątek)
godz. 15.00-20.00 – przyjmowanie modeli
26.06. (sobota)
8.00-14.00 – przyjmowanie modeli
9.00-14.00 – zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
10.00-14.00 – warsztaty modelarskie dla dzieci (z nagrodami)
15.00-19.00 – zakręcone sklejanie – sklej model w 4 godziny
14.30-20.00 – ocena sędziowska
Przez cały dzień słodki poczęstunek dla zawodników
27.06. (niedziela)
9.00-13.00 – zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
13.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, odbiór modeli – po ceremonii zakończenia konkursu (dla wytrwałych – niespodzianka)


Swoje stoisko (z drukarkami 3D) będzie miała firma SQRmodel3D, która zajmuje się projektowaniem i drukiem części modelarskich, figurek, części użytkowych w technologii 3D fdm (filament plastik) oraz sla/dlp (żywica).

REGULAMIN Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych w Ścinawce Średniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *