Sowiogórska podróż do przeszłości

W dniu dzisiejszym grupa dzieciaczków ze świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa odwiedziła Muzeum przy tunelu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach prac w drewnie, prowadzonych przez pana Dariusza z Opola. Była to nie lada gratka, bowiem niektórzy po raz pierwszy mieli styczność z papierem ściernym i młotkiem. Nikt się jednak nie ociągał i z wielkim zapałem wszyscy zabrali się do pracy. Już po chwili zaczęły tworzyć się z rąk pracusiów piękne Sowy, które na pamiątkę każdy zabrał do domu.

Po skończonej pracy pani Nadia Makuchowska, właścicielka muzeum, zabrała nas w podróż do przeszłości. Licznie zgromadzone eksponaty wywołały zachwyt w oczach młodych obserwatorów. Pytań typu Co to jest?, Do czego to służyło? nie było końca, ale żadne z tych pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Dziękujemy pani Nadii za zaproszenie na warsztaty oraz za oprowadzenie po swoim królestwie.

JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ MOJA PRACA i to co robię na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, proszę o wsparcie. To pomoże mi rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkiem patronite.pl/Noworudzianin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *