Przegląd zdarzeń 30.06-04.07.2021

30.06. 2021r. Krajanów
Po przybyciu stwierdzono drzewo powalone na drogę gminną w miejscowości Krajanów.

30.06. 2021r. Bożków [osada leśna]
Powalone drzewo na drodze 3324D uszkodziło linię energetyczną. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne

30.06. 2021r. Karłów
Powalone drzewo na drodze 387 uszkodziło 2 słupy drewniane energetyczne.

30.06. 2021r. Czerwieńczyce
Powalone drzewo na drodze 3313D uszkodziło linię energetyczną. Na miejsce zdarzenie przybyło Pogotowie energetyczne.

30.06. 2021r. Ścinawka Dolna
Powalone drzewo na drogę 3329D.

30.06. 2021r. Raszków 81
Powalone drzewo na drodze gminnej, brak przejazdu. Zadaniem JOP było usunięcie drzewa i złożenie na poboczu drogi.

30.06. 2021r. Suszyna
Powalone drzewo na drogę powiatową 3331D. Brak przejazdu.

30.06. 2021r. Nowa Ruda, ul. gen. Władysława Andersa
Po przybyciu zastępu JOP i wejściu na teren posesji pani (x) otworzyła drzwi wejściowe do budynku i oznajmiła, że czuje się bardzo dobrze.

30.06. 2021r. Bożków [osada leśna]
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze gminnej leży odłamany konar drzewa, który uniemożliwia przejazd pojazdom.

30.06. 2021r. Świerki
Po przybyciu we wskazane miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie znaleziono żadnego zagrożenia. Spenetrowano odcinek przy Drodze Powiatowej 3338D od Świerk do Krajanowa i nie znaleziono żadnego zagrożenia.

JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ MOJA PRACA i to co robię na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, proszę o wsparcie. To pomoże mi rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkiem patronite.pl/Noworudzianin

01.07.2021r. Nowa Ruda, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego
Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono ,że na wysokości ok 10m znajdują się fragmenty cegieł oraz elementy obróbek murarskich (fragmenty betonu) które ze względu na zużycie materiału zagrażają oberwaniem się i stwarzają zagrożenie.

02.07.2021r. Dworki
Dowóz wody do celów gospodarczych

03.07.2021r. Ludwikowice Kłodzkie
Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu imprezy masowej pn ” 8 Półmaraton Sowiogórski”

03.07.2021r. Nowa Ruda, ul. Stara Droga
Po przybyciu zastępów JOP i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że kierujący pojazdem marki OPEL ASTRA   mężczyzna lat 34 pokonując zakręt stracił panowanie nad pojazdem, co skutkowało ścięciem dwóch lamp ulicznych i uderzeniem czołowo w drzewo. Samochód znajdował się na poboczu poza pasem drogowym, brak wycieków oleju z pojazdu. Kierowca znajdował się  w pojeździe z widocznymi obrażeniami twarzy oraz kolan i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Poszkodowanym zajmował się ZRM , któremu zastępy JOP pomogły w przetransportowaniu go do karetki. Poszkodowany został odwieziony do szpitala celem dalszej diagnostyki.

03.07.2021r. Nowa Ruda, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego
Po dojeździe zastępów JOP na miejsce zdarzenia stwierdzono, że mężczyzna w wieku 29 lat znajduje się na dnie 40 metrowego komina. Mężczyzna zachowywał się nielogicznie, przez co kontakt był z nim utrudniony. Podjęto próbę powiększenia otworu rewizyjnego w podstawie komina w celu wydobycia mężczyzny. Podczas powiększania otworu sprawca zdarzenia postanowił wejść drabinką techniczną na szczyt komina i stanął na jego zewnętrznej stronie. Podjęto próbę ewakuacji mężczyzny z komina przy użyciu drabiny mechanicznej SD-30, lecz mężczyzna nie stosował się do poleceń ratowników i wspiął się wyżej poza zasięg drabiny. Po negocjacjach telefonicznych z Policją sprawca zgodził się na ewakuację przez ratowników JOP i zszedł na wysokość umożliwiającą  skuteczne podjęcie mężczyzny do kosza drabiny. Po zakończonej ewakuacji sprawcę zdarzenia przekazano patrolowi Policji. Brak osób poszkodowanych

W trakcie działań podjęto decyzję zadysponowania wyższej SD z sąsiedniego powiatu dzierżoniowskiego biorąc pod uwagę najbliższą odległość i czas dojazdu.

04.07.2021r. Nowa Ruda, ul. Kwiatkowskiego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Na środku jezdni Drogi Powiatowej nr 3312D leży przewrócony na dach samochód osobowy marki Renault Clio. Pojazdem podróżowało małżeństwo w średnim wieku. Obie osoby znajdowały się na zewnątrz pojazdu i uskarżały się ból kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz ból w klatce piersiowej. Udzielono im kwalifikowaną pierwszą pomoc do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego. Pogotowie Ratunkowe po przebadaniu odwiozło obie osoby do Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju celem dalszej diagnostyki.

04.07.2021r. Nowa Ruda, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że kot przebywa na drzewie od dnia poprzedniego. Kot znajduje się na wysokości ok. 5m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *