800-lecie Wambierzyc i Kapsuła czasu

Koncert „Cztery pory roku”, uroczysta Msza św. oraz oficjalne zamknięcie Kapsuły czasu – to główne punkty uroczystego zakończenia obchodów 800-lecia Wambierzyc

Z okazji kalendarzowego zamknięcia obchodów jubileuszu 800-lecia Wambierzyc, w bazylice odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Adama Bałabucha, podczas której wierni przekazali m.in. kielich mszalny, jako wotum wdzięczności dla Wambierzyckiej Królowej Rodzin z okazji 800-lecia miejscowości, a także odbyło się uroczyste zamknięcie Kapsuły czasu dla potomnych.

Część sakralną całej uroczystości poprzedził koncert „Cztery pory roku” w wykonaniu znakomitego kwintetu skrzypcowego – Wrocławskiego Zespołu Solistów RICORDANZA, na czele ze skrzypkiem Viktorem Kuzniecowem juniorem.

Uroczystość, która odbyła się 30 grudnia 2018 r. w bazylice wambierzyckiej, była okazją do kalendarzowego podsumowania jubileuszowych obchodów oraz podziękowania osobom, które miały największy wkład w całość wydarzenia.

Gospodarz gminy – burmistrz Jan Bednarczyk, zaznaczył, że choć rok mija, obchody 800-lecia się nie kończą. Najdalej w drugim kwartale 2019 r. będą miały miejsce wydarzenia cenne dla Wambierzyc, jak i samego jubileuszu. W przygotowaniu jest m.in. publikacja o Wambierzycach, której wydawcą ma być Gmina Radków.

Planowane wydarzania sprawiają, że obchody jubileuszowe zostają przedłużone na 2019 rok, co z kolei koresponduje z przyznanym przez Penitencjarię Apostolską Dekretem o możliwości uzyskania odpustu zupełnego i błogosławieństwa papieskiego w wambierzyckim sanktuarium w roku jubileuszowym – od 31 maja 2018 r. do 31 maja 2019 roku.

Str. 3 w numerze 361 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 361
4-10 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *