IV Międzynarodowy Festiwal Balonów w Świerkach

W piątek 4 maja w dawnej kopalni melafiru w Świerkach, po raz pierwszy na naszym terenie, zorganizowano IV Międzynarodowy Festiwal Balonów

Do tego niezwykle malowniczego miejsca w Świerkach przybyły tłumy. Nie brakowało atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W plenerowej scenerii mogliśmy wysłuchać fragmentów musicalu wszech czasów „Upiór w operze” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego działającego przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, a także podziwiać pokazy tańca grupy „Pole Dance” ze Świdnicy. Dzieci zabawiane były również przez grupę klaunów. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, ­losowała darmowe przeloty balonem. Nie zabrakło również opowieści o zmaganiach z baloniarstwem, sukcesach i przygodach Krzysztofa Zaparta, głównego organizatora oraz jego przyjaciół z kilkunastu teamów balonowych, którzy przybyły z Polski, Francji, Niemiec i Holandii.

Niestety silny wiatr uniemożliwił bezpieczny start i przelot większości balonów. Udało się to tylko jednej ekipie, która – z logo tygodnika „Noworudzianin” na koszu – poszybowała w przestworza wzbudzając zachwyt.

Str. 3 w numerze 329 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 329
11-17 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *