Invest-Park 10. Górski Bieg Niepodległości – święto niepodległości i biegania

W trakcie świątecznego weekendu kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości celebrowano na wiele sposobów – również na sportowo

Górski Bieg Niepodległości w Świerkach odbył się już dziesiąty raz i trudno w Gminie Nowa Ruda wyobrazić sobie obchody 11 listopada bez tej imprezy. Jak zwykle było biało-czerwono, patriotycznie i radośnie. Bieg już dawno przestał być wydarzeniem lokalnym i stale przyciąga uczestników z całej Polski. Biegacze doceniają bardzo dobrą organizację imprezy, malowniczą i wymagającą trasę oraz – co najważniejsze – połączenie sportowej rywalizacji z obchodami ważnego dla wszystkich Polek i Polaków święta. Do tego zawsze mamy w Świerkach bardzo mocną obsadę – na starcie staje z reguły czołówka polskich biegaczek i biegaczy górskich. To z kolei wiąże się z wysoką pozycją GBN w rankingu polskich biegów górskich i skalą punktacji Ligi Biegów Górskich Attiq.
Invest-Park 10. Górski Bieg Niepodległości wygrał Bartłomiej Wojsław (GLKS Marcinowice) przed Radosławem Bońcem (Nadleśnictwo Lipinki/ 140minut.pl) i Danielem Żuchowskim.
Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, to kolejne zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Karolina Dul (Family Team), wyprzedzając na mecie Urszulę Paprocką (Nowa Huta Team) i Alicję Białobłocką.
W świątecznym biegu wystartowało 350 osób. Na mecie czekały medale, ciepły posiłek, słodkie wypieki i gorąca herbata oraz czekoladowa fontanna – specjalnie z okazji dziesięciolecia biegu. Głównymi organizatorami Invest-Park 10. Biegu Niepodległości w Świerkach są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich.
Wyniki klasyfikacji open i kategorii wiekowych: https://wyniki.datasport.pl/results3828/
To jeszcze nie koniec biegowych emocji w Gminie Nowa Ruda i Górach Sowich. W najbliższą sobotę, 19 listopada, odbędzie się 3. Półmaraton Górski „Orzeł” i Gala Biegów Górskich Attiq, czyli ostatni bieg z punktami do Ligi Biegów Górskich i uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu biegów górskich w Polsce.
Szczegóły i zapisy do biegu:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6881&dark
https://www.polmaratongorski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *