XVI konkurs ekologiczno-przyrodniczy rozstrzygnięty

W ubiegły poniedziałek zakończyły się zmagania młodzieży ze szkół powiatu kłodzkiego w XVI Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był Kryzys klimatyczny. W konkursie udział wzięło ponad 20 uczestników. W pierwszej trójce znalazł się uczeń z noworudzkiego ogólniaka

W tym roku w komisji konkursowej zasiedli: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta kłodzki – przewodnicząca komisji, Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Adam Łącki, przewodniczący Komisji Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska, Paweł Kmiecik – Nadleśnictwo Międzylesie, Włodzimierz Biniaś – Nadleśnictwo Bardo Śląskie, Nikodem Strzelecki – Nadleśnictwo Zdroje, oraz Zbigniew Chlebicki, kierownik Stacji IMiGW Państwowego Instytutu Badawczego w Kłodzku. W trakcie obrad komisja wyłoniła tegorocznych zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce Kinga Kastelik – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku

II miejsce Natalia Knapik – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku

III miejsce Bartosz Jakubowski – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie

Budującym jest fakt, że młodzież rozumie i zna zagrożenia ekologiczne współczesnego świata. Wiążemy nadzieję, że w przyszłości znajdą dobre rozwiązania na uratowanie naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *