Ćwiczenia policji na stadionach

W środę 20 listopada ok. 100 policjantów ćwiczyło działania prewencyjne na stadionie przy ul. Sportowej w Nowej Rudzie.

– Podczas szkolenia kompani oddziałów prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ćwiczono różne warianty sprawniejszego działania podczas meczów piłkarskich, gdzie dochodzi do naruszania prawa ze strony kibiców – mówi podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – Dobrze, że problem jest dostrzegany na poziomie Komendy Wojewódzkiej, co świadczy o tym, że jest to duże zagrożenie ze strony kibiców, występujące dosyć często na naszym obiekcie – dodaje.

Grupę policjantów podzielono na pozorantów i prewencję. Dzięki różnym scenariuszom działań funkcjonariusze mogli poznać lepiej obiekt, miejsca którymi można wbiec na murawę czy do sektorów kibiców oraz słabe punkty. Potem przy konkretnych działaniach na „żywym organizmie” można sprawniej i bezpieczniej przeprowadzać interwencje.

Mamy za sobą już kilka meczów podwyższonego ryzyka i były różne sytuacje o których pisaliśmy na łamach „Noworudzianina”. To, jak zachowają się kibice na trybunach, czy wybiegną na murawę, czy zaatakują siebie nawzajem kamieniami czy butelkami zależy wyłącznie od wyobraźni samych kibiców. Podejmowane są również starania o porządek na obiektach sportowych aby jak najmniej było potencjalnych elementów, które mogą pseudokibice wykorzystać przeciwko sobie i innym.

Podobne szkolenie zostanie przeprowadzone na boisku CTS w Nowej Rudzie-Słupcu przy ul. Kłodzkiej.

Str. 5 w numerze 405 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 405
22-28 listopada 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.