Trzy plantacje zlikwidowane

W krótkim czasie noworudzcy policjanci ujawnili trzy plantacje konopi indyjskiej, która służy do wytwarzania popularnie nazwanej trawki. Nie ma tygodnia, żeby policjanci nie zatrzymali osób posiadających mniejszą lub większa ilość narkotyków

Czy można mówić, że Nowa Ruda staje się „zagłębiem narkotykowym”? Czy chwalić policje za efektywną pracę?
– Nie zgodziłbym, się z nazwaniem Nowej Rudy „zagłębiem narkotykowym”. To, że ujawniliśmy kilka plantacji konopi indyjskiej, z której wytwarzana jest marihuana, świadczy o tym, że policjanci efektywnie pracują. Generalnie przez okres pandemii nasze działania zawodowe były w niemałym stopniu nakierowane na sprawy związane z przestrzeganiem obostrzeń związanych z koranawirusem – mówi podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – W wyniku rozpoznania terenowego udało się wykryć w bardzo krótkim czasie trzy plantacje konopi. W jednym przypadku udało się zatrzymać na miejscu mężczyznę – właściciela plantacji. Ostatnia zlikwidowana przez nas plantacja, to było sześć krzaków do 60 cm, prowadzona na łące. Czy to jest dużo, czy mało? Cieszę się, że pomimo tego, iż w dwóch przypadkach nie zatrzymaliśmy sprawców, udało nam się usunąć z rynku jakaś część środków odurzających, które mogły trafić np. do naszych dzieci – dodaje.
Nie mniej ważny jest fakt, że coraz częściej policja zatrzymuje osoby w różnym wieku, które posiadają przy sobie nie tylko marihuanę, ale też narkotyki twarde.
– Nieraz się zdarza, że zatrzymujemy ludzi z niewielką ilością jakiegoś narkotyku, które tłumaczą się że to do użytku własnego. Przypominam, że w polskim prawodawstwie nie ma skodyfikowanego takiego przepisu, że można mieć środki odurzające, np. marihuanę do użytku własnego. Każda ilość od 0,01 grama jest przestępstwem. Prokurator, ze względu na ilość tych środków, może wszcząć postępowanie lub je umorzyć, ale my musimy czynności wykonać i nie ma znaczenia, czy to jest kilogram, czy 5 gramów suszu – wyjaśnia komendant.

Str. 9 w numerze 438 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 438
24-30 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *