Tropami tradycji

Poniedziałkowe zajęcia w świetlicy Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa poświęcono projektowaniu i wykonaniu kartki świątecznej

Zadanie w treści wygląda bardzo prosto, lecz jego wykonanie z roku na rok jest coraz trudniejsze. Najtrudniejszym elementem jest projekt. Skumulowanie nowoczesności, nowatorstwa z elementami tradycyjnych elementów świątecznych sprawiło uczestnikom zajęć sporo kłopotów w drodze do niepowtarzalności swojej pracy. Podczas plastycznej oprawy projektu zastosowano farby i kredki. Zakończeniem spotkania była humoreska rysunkowa na temat podstawowego świątecznych wiktuałów, czyli jajek.
Ostatnie spotkanie stanowiło formę autoterapii, a było nim wykonanie w dwuosobowych zespołach ogromnej pisanki – jaja dinozaura. Każdy członek zespołu otrzymał swoje terytorium, na którym określał indywidualną osobowość w formie stosowanych wzorów i doboru kolorów. W ćwiczeniu dzieci doskonaliły umiejętności odwzorowania, precyzyjnego wycinania, doboru barw oraz zastosowania stempli lub gąbki w malarstwie. Wykonane prace oprócz walorów wizualnych przekazały wiele informacji na temat emocji i humorków uczestników zajęć. Wyselekcjonowały również wielbicieli chaosu i porządku, kreacjonistów i naśladowców oraz cichociemnych i gwiazdorków.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa realizuje zadanie publiczne Gminy Nowa Ruda pod nazwą: „Prowadzenie Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów”. Zadanie finansowane przez Gminę Nowa Ruda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *