Marcowe hiciory

„W marcu jak w garncu” – to powiedzenie charakteryzujące zjawiska pogodowe miesiąca najpewniej odniosą się także do tematyki zajęć w świetlicy stowarzyszenia

Stan niepewności związany z pandemią selekcjonuje czasowo nasze spotkania.
1 marca to (według kalendarza świąt nietypowych) to DZIEŃ PIEROGA – czyli święto wszystkich, którzy kochają pierogi, dlatego też był to temat poniedziałkowych zajęć w formie kulinarnych warsztatów. Historię naszego narodowego przysmaku ubarwiono praktycznymi umiejętnościami zrobienia ciasta i ulepienia jak największej ilości pierogów. Najmłodsi pracowali zespołowo, a wytrawne kucharki wychowane pod bokiem babci – indywidualnie. Motywacja do pracy była duża, bowiem nagrodą, oczywiście dla wszystkich bez względu na rywalizację, była degustacja frykasów. Dodajmy bardzo udana ze względu na smak i jakość wytworów. Niektórych wyraźnie to zaskoczyło, ale ich pytania i uwagi zniknęły w konfrontacji z przyjemnością jedzenia.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa realizuje zadanie publiczne Gminy Nowa Ruda pod nazwą: „Prowadzenie Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów”. Zadanie finansowane przez Gminę Nowa Ruda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *