Świetlicowy jarmark grudniowy

W dobie pandemii jarmarki przedświąteczne zniknęły z miejskich ulic, lecz ich ślad pozostał w klimacie i tematyce zajęć grudniowych

Modnym dizajnowskim kolorytem choinek był róż, niebieski lub biały. Starannie wykonane choineczki – dzieci wykończyły gwiazdeczkami, malutkim atrapami bombek i kolorowymi wstążkami. Dominantą spotkań były warsztaty muzyczne i przygotowania do nagrania wiązanki kolęd i pastorałek przygotowanych przez świetlicowy chórek. Ponieważ pani Żaneta dysponuje słowiczym głosem, tym razem wspomogła się wzmacniaczem gitarowym, toteż dźwięki gitary wymusiły na solistach znaczne wzmocnienie siły i tonacji głosu. Niektórzy uczestnicy zajęć w chwilach przerwy tworzyli cekinowe bombki lub rozwijali umiejętności decupage.
Grudzień tradycyjnie pachniał pierniczkami i pysznym cytrynowym lukrem, który zniknął bardzo szybko. Przygotowania do wigilijnego spotkania upłynęły bardzo szybko i pracowicie. Zwieńczeniem tych prac było wspólne kolędowanie, wigilijny poczęstunek oraz spotkanie z Mikołajem.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *