Plastyczna maskarada

Czasami uczestnicy zajęć są programatorami tematyki spotkań na świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa

Taka sytuacja zaistniała w ostatnim tygodniu, a wybór dzieci zaskoczył mocno, bowiem było to malarstwo sztalugowe. Każde zaskoczenie ma wytłumaczenie. Dość szybko „wyszło szydło z worka” – czym żyją wyobraźnie artystów. Jest to świat bohaterów dość wydumanych animowanych filmów. Inspiracja mocno zmotywowała dzieci, bo w pozycji stojącej spędziły kilka godzin, tworząc niechcący udane kompozycje plakatowe. Bardzo mali wzrostem i wiekiem duchem uczestnicy spotkania: Malwina i Igor skupili się na abstrakcji kolorystycznej, odważnie mieszając kolory i z temperamentem wiosłując pędzlami.

Na kolejnym spotkaniu zawitała tematyka karnawału i oczywiście wykonanie maski artystycznej, a zarazem użytkowej. Zadanie doskonali umiejętności projektowania, wymiarowania, doboru materiału oraz rozwiązywania kwestii technicznych. Dorośli uczestnicy spotkania zademonstrowali w swoich maskach przywiązanie do świata imposterów i dementorów, a młodzi – do cekinów i piór rodem z weneckich karnawałów.

relacja i fot. Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *