Seryjny włamywacz w rękach noworudzkich policjantów

Za liczne włamania odpowie przed sądem 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, zatrzymany w środę 20 maja przez policjantów z Nowej Rudy. Podejrzany ma na swoim koncie między innymi włamania do różnych budynków w trakcie budowy oraz do szkoły.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali w środę 20 maja 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o sześć włamań dokonanych w Nowej Rudzie i na terenie gminy Nowa Ruda.

– Na bazie zgromadzonego materiału i jego analizy, policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej kilka przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie powiatu kłodzkiego od początku kwietnia – mówi podinsp. Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji. –Sprawca m. in. kilkukrotnie włamał się do budynków w trakcie budowy, skąd zabrał elektronarzędzia i przewody elektryczne. Ponadto okazało się, że włamał się też do budynku zamkniętej szkoły w Nowej Rudzie, skąd ukradł sprzęt elektroniczny powodując straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Ogólna wartość strat wynikająca z przestępczej działalności 31-latka to około kilkadziesiąt tysięcy złotych – dodaje.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów. Odzyskano już dwa tablety skradzione ze szkoły. Obecnie trwają czynności mające na celu odnalezienie skradzionych przedmiotów pochodzących z włamań do budynków. 31-letni mężczyzna dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po czynnościach został osadzony w Zakładzie Karnym.

Podejrzanemu grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *