Dzielnica bez gazyfikacji

Noworudzianie sukcesywnie przyłączają się do powstającej sieci gazowej. Niestety nie będzie to udziałem mieszkańców Drogosławia.
Podczas majowej tematycznej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, poświęconej ekologi, głos zabrała m.in. Anna Gwizdek z Polskiej Spółki Gazownictwa, która stwierdziła, że gazyfikacja miasta trwa w najlepsze. Przedstawiła informacje na temat możliwości podłączania się do sieci gazowej na terenie Nowej Rudy. Zaznaczyła przy tym, że od zawarcia umowy przyłączeniowej potrzeba około 6 miesięcy na budowę przyłącza gazowego, dlatego trzeba rozważnie planować wymianę źródła ciepła na gazowe. Przedstawiła również plany dotyczące rozbudowy sieci gazowej w mieście oraz planowane terminy ich zakończenia.
– W chwili obecnej prowadzimy budowę sieci gazowej na terenie ul. Nowa Osada, Sądowa, Żeromskiego, Demokratów, Sybiraków i Lipowa. Planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku – wyjaśniała Anna Gwizdek. – W następnym etapie chcemy przeprowadzić sieć gazowniczą przez ulice: Ogrodowa, Demokratów, Błotna, Górna, Mickiewicza i Górnicza. Na tych ulicach chcemy na przełomie lipca i sierpnia zawierać umowy przyłączeniowe i ustalać warunki przyłączeń – dodała.
Jak się dowiedzieliśmy, obecnie spółka buduje także linię gazowniczą do budynków przy ul. Fredry (planowe zakończenie inwestycji to koniec br.).
– Obecnie skończyliśmy już rozbudowę sieci przy ul. Sudeckiej i Spacerowej. Tam udało się zrobić wszystko terminowo. Także przy ul. Górniczej w Drogosławiu uruchomiliśmy pewne działania. Mamy już zawartą umowę przyłączeniową i w tym wypadku planujemy zakończyć rozbudowę w sierpniu 2018 roku. Planujemy też rozbudowę sieci gazowniczej przy ul. Radkowskiej w Słupcu – dodała Anna Gwizdek.
Z informacji udzielonym nam przez Romana Kaczmarka, naczelnika Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta Nowa Ruda wynika, że najgorzej pod względem gazyfikacji wypada Drogosław około 7%, zdecydowanie lepiej jest w Centrum i Słupcu, gdzie zgazyfikowane jest ok. 80% nieruchomości.
– Przedstawiłam Państwu plany rozbudowy sieci, które realizowane są w chwili obecnej i te zakończone – powiedziała na koniec do radnych Anna Gwizdek. – Jeśli chodzi o dzielnicę Drogosław, niestety na chwilę obecną nie ma planów dotyczących rozbudowy sieci gazowej, za wyjątkiem ul. Górniczej, o której już wspomniałam – podsumowała.Numer 284
16-22 czerwca 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *