W drodze do Zakopanego i Wisły

W środę 12 lipca, Aleksy Stawiarski, uczeń Szkoły Podstawowej we Włodowicach oraz jego nauczycielka Natalia Muczyńska, wyruszyli w niezapomnianą podróż do Zakopanego i Wisły.
Pierwszym przystankiem 5-dniowego wyjazdu jest Zakopane, a dokładniej skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. Aleksy zwiedzał obiekt, a także wyjechał wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt.
Po jednym noclegu spędzonym w Zakopanem, Aleksy wraz z Natalią udali się do Wisły, gdzie czeka na nich mnóstwo atrakcji. Głównym punktem są zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich oraz spotkanie z wszystkimi skoczkami z Piotrem Żyłą na czele.
Na czwartek zostały zaplanowane dwie serie treningowe oraz kwalifikacje. Na zakończenie dnia w planie jest uroczyste rozdanie numerów startowych. W piątek i w sobotę przyjdzie czas na oficjalne konkursy – najpierw drużynowy, a następnie indywidualny. Transmisje z zawodów będzie można śledzić w TVP1. Powrót do domu zaplanowany został na niedzielę.
Reprezentacja Polski, z którą Aleksy i Natalia będą mieli okazję się spotkać, składać się będzie z zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, a także Paweł Wąsek, dla którego będzie to debiut w imprezie najwyższej rangi. Nie zabraknie także Adama Małysza, który aktualnie pełni rolę dyrektora koordynatora kadry narodowej.
Aleksy i Natalia pragną podziękować za udzielone wsparcie: Adriannie Mierzejewskiej, wójt gminy Nowa Ruda, Tomaszowi Kilińskiemu, burmistrzowi Nowej Rudy – za przekazanie pamiątek związanych z miastem i okolicami, które zostaną wręczone wszystkim polskim skoczkom oraz przedstawicielom klubu WSS Wisła, Annie Grzybowskiej, dyrektor ZEW Włodowice – za przekazanie pamiątkowych koszulek dla skoczków oraz flag Polski, a także tygodnikowi „Noworudzianin” za pełnienie patronatu medialnego nad wyprawą.Numer 288
14-20 lipca 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *