Remonty pełną parą

Trwa przebudowa ulic Piłsudskiego i Świdnickiej w Nowej Rudzie. Do końca roku zakończyć mają się remonty na dwóch, dość newralgicznych, odcinkach drogi.
„Nowa Ruda: Przebudowa ulic Świdnickiej i Piłsudskiego w Nowej Rudzie będących łącznikiem pomiędzy Drogą Sudecką a centrum miasta oraz noworudzką podstrefą WSSE Invest Park i drogą 385 do przejścia granicznego w Tłumaczowie” – to największa inwestycja drogowa w mieście. Blisko 4 kilometry nowej nawierzchni jezdni, zjazdy, niezbędna infrastruktura a także chodniki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, ścieżka rowerowa oraz nowoczesne oświetlenie LED. Wartość inwestycji realizowanej w latach 2016-2018, to 16 mln 967 tys. 239,85 złotych (brutto). Roboty dodatkowe 358 tys. 814,86 zł.
– Według informacji uzyskanych od wykonawcy, w tym roku powinien zostać oddany odcinek drogi od Ludwikowic Kłodzkich do ul. Sokola w Drogosławiu. Zakończyć ma się też modernizacja drogi na odcinku, na którym obecnie realizowane są prace od skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ul. Cmentarną do ul. Górniczej – przypomina Roman Kaczmarek, naczelnik wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta w Nowej Rudzie. – Takie są założenia firmy „Eurovia”, która realizuje inwestycję. Termin zakończenia zadania to lipiec 2018 r. – dodaje.
Do ww. projektu włączona została budowa parkingu przy ul. Cmentarnej, który ma być oddany do końca listopada.Numer 301
6-12 października 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *