Mądrze pomagaj

Od 18 listopada otwarta jest baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA w tegorocznej edycji. Także w Nowej Rudzie mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie!
Baza z historiami rodzin otwarta!
Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę w potrzebie z rejonu Nowej Rudy i przygotować dla niej mądrą pomoc. Przekazując rodzinie paczkę, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami. Naszym celem jest to, by paczka była impulsem do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.
Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, które zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.
W tegorocznej edycji projektu w Nowej Rudzie działa 13 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem rejonu Nowa Ruda jest pomoc 10 rodzinom.
Jak zrobić Paczkę?
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc, której historia najbardziej cię urzekła.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie wam łatwiej o wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez ciebie rodziny. To on odezwie się do ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie finału (9 i 10 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże ci Jej podziękowanie.
W razie wątpliwości Lider Rejonu odpowie na wszelkie pytania:
Agnieszka Stolarz, tel. 791 774 953, e-mail: agastolarz@op.pl

Więcej informacji na str. 28 w numerze 307 tygodnika „Noworudzianin” Numer 307
24-30 listopada 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *