Transferowa bomba

Bartosz Chabrowski zawodnikiem Piasta.
To z pewnością będzie jeden z głośniejszych transferów przed startem zbliżających się rozgrywek. Wychowanek Jedliny-Zdrój, który w przeszłości reprezentował barwy: Stali Świdnica i Górnika Wałbrzych, a także austriackiego Gaming Kienberg, dołączył do naszego zespołu. Piast wygrał batalię o zawodnika, którego w swoich szeregach widziałoby wielu ligowych rywali. Bartosz przymierzany był do: Górnika Wałbrzych, z którym trenował w okresie przygotowawczym, Polonii-Stali Świdnica, Bielawianki Bielawa, a jednak to noworudzki Piast wykazał się największą determinacją w pozyskaniu tego uzdolnionego napastnika. Niektóre portale porównują go z Ronaldo – ma więcej strzelonych bramek, niż rozegranych meczy. W pierwszym sparingu w naszych barwach, dwukrotnie trafił do bramki rywali!

Piast się zbroi
Bramkarze Dominik Gasiński (1996 r.) i Kacper Malec (1999 r.) w sezonie 2018/2019 będą reprezentować KS Piasty ZPAS. Obydwaj bramkarze, to młodzi zawodnicy, dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o obsadę pozycji pierwszego bramkarza.
Dominika Gasińskiego chyba nie trzeba przedstawiać noworudzkim kibicom. Dominik jest wychowankiem noworudzkiego Piasta, który w ostatnich sezonach występował w Słowianinie Wolibórz, zaliczając także epizod w czeskim Spartaku Police nad Metuji.

Kacper, to wychowanek Orła Ząbkowice, z którego trafił do Strzelinianki Strzelin, następnie przez dwa lata był zawodnikiem Gwarka Zabrze. W ostatnim sezonie bronił barw trzecioligowej Lechii Dzierżoniów oraz juniorskiej drużyny tego klubu, występującej w lidze dolnośląskiej. Kacper trafił do Piasta na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Młodzi wracają do Piasta
Rywalizację w środku pomocy z pewnością podniesie Paweł Arciszewski (1999 r.), wychowanek noworudzkiego Piasta, który od ósmego roku życia grał w naszym klubie – poza trzema sezonami (2015-18) spędzonymi w Ślęzie Wrocław, gdzie był jednym z czołowych zawodników drużyny występującej w Lidze Dolnośląskiej Juniorów.

Wiktor Garbicz (2000 r.), to utalentowany boczny pomocnik. W piłkę zaczął grać w Kalenicy Jugów. Po przeniesieniu się do Piasta, w 2015 roku trafił do SMS Łódź. Przed Wiktorem sporo treningów i walki o miejsce w składzie, bo konkurencja na jego pozycji jest spora. Ten młody zawodnik – jeśli wykaże się wytrwałością i wolą walki – z pewnością w przyszłości może stanowić o sile drużyny.

Str. 25 w numerze 341 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 341
3-9 sierpnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *