„Wiem, czym oddycham” – głosuj na Nową Rudę

Pamiętacie naszą ubiegłoroczną akcję? Dzięki niej udało się pozyskać dwa czujniki powietrza dla Nowej Rudy. Zagłosujmy i tym razem na lokalizację blisko centrum – przy ulicy Kościuszki 2. To jeden z niżej położonych punktów Nowej Rudy gdzie cały smog się zbiera i „zatacza koło”. Nie bądźmy obojętni na jakość powietrza grodu nad Włodzicą. Pokażmy, że jest to dla nas i dla naszych dzieci duży problem. Każdy głos się liczy! Poniżej link do lokalizacji i głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/zglos-lokalizacje/798-nowa-ruda-tadeusza-kosciuszki-2/

„Wiem, czym oddycham” to druga edycja akcji, która ma nam uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 36 znajduje się w Polsce. Dzięki głosowaniu w internecie możemy wytypować miejsca, które potrzebują czujników jakości powietrza.

Dzięki tej akcji, jak dotąd, zainstalowano 300 czujników powietrza w 250 miejscowościach w całej Polsce. Kolejne czujniki zainstalowane zostaną w 100 następnych lokalizacjach. Czujniki jakości powietrza to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach 8×16 cm. Poprzez zamontowane w nim czujniki, urządzenie zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są m. in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Głosowanie trwa do 5 grudnia.

Dodaj komentarz