Weekend turniejowy

W ubiegłą sobotę i niedzielę halę noworudzkiego CTS wypełnili młodzi piłkarze, którzy rywalizowali w dwóch turniejach zorganizowanych przez sekcję piłki nożnej KS Piast

W sobotę siedem zespołów młodzików walczyło o Puchar Prezesa NTBS Mariana Zdunka. Poza gospodarzami w imprezie udział wzięli: AP Champions Nowa Ruda, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Włókniarz Kudowa, Pogoń ZEM Duszniki, Hutnik Szczytna, MKS Nysa Kłodzko. 21 spotkań (każdy z każdym), stojących na niezłym poziomie, przysporzyło wiele emocji widowni, która obejrzała 84 gole.

MKS Polonia Bystrzyca Kł. – MKS Nysa Kłodzko 0:6
Włókniarz Kudowa – Hutnik Szczytna 0:0
KS Piast Nowa Ruda – Pogoń ZEM Duszniki 4:2
APN Champions Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 2:3
MKS Polonia Bystrzyca Kł – Pogoń ZEM Duszniki 2:3
Włókniarz Kudowa – KS Piast Nowa Ruda 2:1
APN Champions Nowa Ruda – Hutnik Szczytna 1:3
MKS Nysa Kłodzko – Pogoń ZEM Duszniki 4:0
MKS Polonia Bystrzyca Kł – Włókniarz Kudowa 2:1
APN Champions Nowa Ruda – Pogoń ZEM Duszniki 7:2
Hutnik Szczytna – KS Piast Nowa Ruda 2:4
MKS Nysa Kłodzko – Włókniarz Kudowa 2:3
APN Champions Nowa Ruda – KS Piast Nowa Ruda 1:1
Pogoń ZEM Duszniki – Włókniarz Kudowa 0:1
Hutnik Szczytna – MKS Polonia Bystrzyca Kł 3:1
APN Champions Nowa Ruda – Włókniarz Kudowa 1:2
KS Piast Nowa Ruda – MKS Polonia Bystrzyca Kł. 3:2
Hutnik Szczytna – MKS Nysa Kłodzko 0:4
APN Champions Nowa Ruda – MKS Polonia Bystrzyca Kł 3:0
KS Piast Nowa Ruda – MKS Nysa Kłodzko 1:3
Pogoń ZEM Duszniki – Hutnik Szczytna 0:2

KS Piast Nowa Ruda: Maciej Kosmal, Kacper Sawicki, Alan Bednarek, Aleksander Kuczyński, Mikołaj Łada, Jakub Piasecki, Mikołaj Kowalczyk, Jakub Pilczuk, Adam Biela, Miłosz Kowal, Jakub Wiśniewski, Michał Domagalski

Bramki dla Piasta: Kacper Sawicki (6), Mikołaj Łada (4), Aleksander Kuczyński (2), Jakub Wiśniewski, Michał Domagalski
AP Champions Nowa Ruda: Błażej Szafran, Patryk Jaroczyński, Artur Bełza, Karol Wiącek, Adrian Pasek, Wiktor Nowak, Patryk Iwanek, Marcel Gumowski, Adrian Kozłowski

Bramki dla Akademii: Karol Wiącek (8), Adrian Pasek (2), Błażej Szafran (2), Artur Bełza (2), Wiktor Nowak
W rywalizacji najlepsza okazała się kłodzka Nysa, na drugim miejscu sklasyfikowany został Włókniarz Kudowa, a na najniższym stopniu podium stanął Piat Nowa Ruda.

Końcowa kolejność:
1. MKS Nysa Kłodzko
2. Włókniarz Kudowa
3. KS Piast Nowa Ruda
4. Hutnik Szczytna
5. AP Champions Nowa Ruda
6. Polonia Bystrzyca
7. Pogoń ZEM Duszniki

Nagrody indywidualne: Najlepszy bramkarz: Kamil Południka – Włókniarz Kudowa, Najlepszy zawodnik: Karol Wiącek – AP Champions Nowa Ruda, Król strzelców: Kacper Hajłasz – Nysa ­Kłodzko.

Najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani okazałymi pucharami i statuetkami.

W niedzielę 9 grudnia odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar prezesa ZWIK Ryszarda Rzeczyckiego, w którym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów: Piast I Nowa Ruda, Piast II Nowa Ruda, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Orlik Kłodzko, Nysa Kłodzko, Pogoń Duszniki-Zdrój, Lechia Dzierżoniów, Kalenica Jugów, UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz.
W wyniku losowania zespoły podzielone zostały na 3 grupy. W poszczególnych grupach zespoły grały systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup przechodzili do drugiej fazy turnieju – do grupy mistrzowskiej, walczącej o miejsca 1-3. Drużyny, które zajęły miejsce drugie w grupie, przechodziły do grupy wicemistrzowskiej i miały okazję walczyć dalej o miejsca 4-6, natomiast drużyny, które w poszczególnych grupach zajęły trzecie miejsce oraz drużyna która zajęła 4 miejsce w grupie 3, w drugiej fazie turnieju walczyły o miejsca 7-10, w tzw. grupie brązowej.

W grupie I turnieju wyniki były następujące:
Piast I Nowa Ruda – Piast II Nowa Ruda 7:1
Piast I Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 0:2
Piast II Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 0:1

W wyniku rozgrywek w grupie pierwszej do grupy mistrzowskiej awansowała Nysa Kłodzko, Piast I Nowa Ruda trafił do grupy wicemistrzowskiej, a Piast II Nowa Ruda do grupy brązowej.

W grupie drugiej padły następujące wyniki:
Polonia Bystrzyca Kłodzka – UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz 6:0
Polonia Bystrzyca Kłodzka – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 3:1
UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1:4

W drugiej części turnieju drużyna Polonii Bystrzyca Kłodzka zagrała w grupie mistrzowskiej, Zjednoczeni Ścinawka Średnia w grupie wicemistrzowskiej, a UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz w grupie brązowej.

Grupa trzecia była jedyną 4-zespołową grupą w tym turnieju i padły w niej następujące wyniki:
Lechia Dzierżoniów – Pogoń Duszniki-Zdrój 4:0
Orlik Kłodzko – Kalenica Jugów 2:1
Lechia Dzierżoniów – Orlik Kłodzko 3:1
Pogoń Duszniki-Zdrój – Kalenica Jugów 2:1
Lechia Dzierżoniów – Kalenica Jugów 6:1
Pogoń Duszniki-Zdrój – Orlik Kłodzko 0:1

Lechia Dzierżoniów uzyskała prawo do rywalizacji w grupie mistrzowskiej, Orlik Kłodzko zagwarantował sobie występ w grupie wicemistrzowskiej, a drużyny Pogoni Duszniki-Zdrój i Kalenicy Jugów uzupełniły skład grupy brązowej w drugiej części turnieju.

Drugą fazę turnieju otworzył mecz grupy mistrzowskiej pomiędzy Nysą Kłodzko, a Polonią Bystrzyca Kłodzka. W grupie tej zanotowaliśmy następujące wyniki:
Polonia Bystrzyca Kłodzka – Nysa Kłodzko 8:0
Nysa Kłodzko – Lechia Dzierżoniów 1:6
Polonia Bystrzyca Kłodzko – Lechia Dzierżoniów 1:3
W grupie wicemistrzowskiej padły wyniki:
Piast I Nowa Ruda – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 2:2
Piast I Nowa Ruda – Orlik Kłodzko 4:0
Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Orlik Kłodzko 5:0
Walczące w grupie brązowej o miejsca 7-10 drużyny odnotowały następujące wyniki:
Piast II Nowa Ruda – UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz 5:1
Pogoń Duszniki-Zdrój – Kalenica Jugów 3:0
Piast II Nowa Ruda – Pogoń Duszniki-Zdrój 1:1
UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz – Kalenica Jugów 0:3
Piast II Nowa Ruda – Kalenica Jugów 3:2
UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz – Pogoń Duszniki-Zdrój 0:4

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Lechia Dzierżoniów
2. Polonia Bystrzyca Kłodzka
3. Nysa Kłodzko
4. Zjednoczeni Ścinawka Średnia
5. Piast I Nowa Ruda
6. Orlik Kłodzko
7. Pogoń Duszniki-Zdrój
8. Piast II Nowa Ruda
9. Kalenica Jugów
10. UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, natomiast pierwsze trzy drużyny dodatkowo uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami.
Oprócz nagród zespołowych organizatorzy również przyznali nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz turnieju – Kuba Frygies (Lechia Dzierżoniów)
Najlepszy zawodnik turnieju – Maurycy Majewski (Lechia Dzierżoniów)
Najlepszy strzelec turnieju – Kamil Ziółkowski (Lechia Dzierżoniów)
KS Piast Nowa Ruda pragnie serdecznie podziękować fundatorom nagród oraz wszystkim osobom, które wsparły organizację turniejów.

Str. 22-23 w numerze 359 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.




Numer 359
14-20 grudnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz