Wambierzycka Droga Krzyżowa

W Wielki Piątek o godzinie 15.00 w Wambierzycach rozpoczęła się, znana na całą Polskę, Droga Krzyżowa.
Wierni przemierzali Kalwarię Wambierzycką, aby wspólnie przeżywać misterium męki i śmierci Syna Bożego. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy naszego terenu – można było spotkać wiernych z całej Polski, jak również naszych południowych sąsiadów z Czech.
W duchu zadumy i modlitwy wierni pięli się ścieżkami kalwaryjskimi, które powstały w 1732 roku. Przy każdej stacji uczniowie inscenizowali ostatnie godziny życia Chrystusa. Stacje XI i XII, kiedy to Pan Jezus zostaje przybity do krzyża i następnie na nim umiera, zrobiły największe wrażenie, ponieważ młodzież podeszła do tematu z ogromną dbałością o szczegóły. Na szczycie wambierzyckiej Golgoty tłum wiernych mógł przeżywać śmierć Chrystusa. Widać było jak żołnierze zdzierają Jezusowi szaty, a następnie przybijają Go i wieszają na krzyżu.
Oprawę zapewniła młodzież, pod kierunkiem o. Kazimierza Bojnickiego OFM, który przewodniczył nabożeństwu. Zakończono wspólną modlitwą oraz ucałowaniem świętych relikwii przywiezionych z Jerozolimy.

fot. Sylwia Jagódka

Numer 277 tygodnika „Noworudzianin” Numer 277
21-27 kwietnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *