Ruszyła akcja „Parkuj z głową”

Z ciekawą inicjatywą, w imieniu dzielnicowych z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, wystąpili: starszy aspirant Jan Śpiewak, sierżant sztabowy Rafał Maksymowicz, sierżant sztabowy Łukasz Jagieła. Wsparła ją Komisja Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie i OSP Nowa Ruda.
– Od kilku miesięcy, na terenie całego kraju, funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której zaznaczone są również przypadki nieprawidłowego parkowania na terenie Nowej Rudy. Wiadomo, że w naszym mieście brakuje wciąż miejsc parkingowych, ale nie upoważnia to do łamania zakazów – mówi Jan Śpiewak. – W związku z tym od 1 września, przez okres jednego miesiąca, będziemy prowadzić kampanię edukacyjną „Parkuj z głową”. Mamy przygotowane ulotki, które będą umieszczane za wycieraczkami samochodów, które zaparkowane są nieprawidłowo – tłumaczy policjant.
– Warto przy tej okazji przypomnieć, że mieszkańcy Nowej Rudy, zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa nie tylko przypadki bójek, pobić, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, ale częściej właśnie fakt nieprawidłowego parkowania. Są setki takich zgłoszeń – wyjaśnia nadkom. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – Podczas interwencji funkcjonariuszy, kierowcy zazwyczaj tłumaczą się, że już niejednokrotnie tu parkowali i nikt wcześniej nie zwracał im uwagi, że są to miejsca niedozwolone. Mam na myśli: pl. Grunwaldzki, ul. Boh. Getta, Kolejową, czy Armii Krajowej. Cieszy mnie ta inicjatywa trzech dzielnicowych z terenu miasta. Widać, że czują klimat i potrzebę takiego działania i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczności – podsumowuje komendant.
Jak się dowiedzieliśmy, będzie prowadzony spis nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, ale kierowcy nie będą karani mandatami za to wykroczenie. We wrześniu skończy się to na przypominaniu o zasadach prawidłowego parkowania, które wyszczególniono na odwrocie specjalnej ulotki „Przypominamy, Parkuj z głową” (wydrukowanej dzięki uprzejmości jednej z drukarni). Noworudzka policja otrzymała również z budżetu miasta 400 zł na na pokrycie kosztów druku plakatów w formacie A4, z którymi zawita w tym miesiącu do noworudzkich szkół z programem „Bezpieczna droga do szkoły”.Numer 295
1-7 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *