Gwiazdeczka w finale

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji przypadło funkcjonariuszom dolnośląskiej policji.
Starszy aspirant Marek Bidziński z psem „Gwiazdeczką”, zajęli indywidualnie wysokie 7 miejsce.

W Sułkowicach zakończył się Finał XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Spośród 17 drużyn reprezentujących komendy wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji, najlepszą okazała się drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w składzie której znalazł się starszy aspirant Marek Bidziński z psem służbowym „Gwiazdeczką” z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
W finale, na zaproszenie Komendanta Głównego Policji wzięli udział, na zasadach honorowego uczestnictwa, także zagraniczni reprezentanci policji z Estonii, Litwy, Słowacji i Niemiec oraz przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Biura Ochrony Rządu oraz Drugiego Mazowieckiego Pułku Saperów. W zmaganiach o indywidualne i drużynowe miejsca na podium wzięło udział 17 drużyn przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków, wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. W skład reprezentacji poszczególnych komend wojewódzkich policji wchodziło po trzech funkcjonariuszy – kierownik drużyny oraz dwóch zawodników, po jednym z danej specjalizacji. Policję dolnośląską reprezentowali: asp. Marek Balcerkiewicz z KMP we Wrocławiu z psem służbowym „Kara”, przystosowanym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych; st. asp. Marek Bidźiński – z KPP w Kłodzku z psem służbowym „Gwiazdeczka”, przystosowanym do wyszukiwania zapachów narkotyków; asp. sztab. Marek Mycek, kierownik reprezentacji – wojewódzki koordynator przewodników psów służbowych garnizonu dolnośląskiego – specjalista Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu.
Podczas mistrzostw, przewodnicy zaprezentowali umiejętności swoich czworonożnych podopiecznych w konkurencjach z zakresu posłuszeństwa ogólnego oraz pracy węchowej przy wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych lub narkotyków w środkach komunikacji masowej lub transportu towarowego, w bagażach i pomieszczeniach. Dodatkowo sami przewodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również rozwiązać test wiedzy z zakresu programu nauczania na kursie specjalistycznym dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków.Numer 297
15-21 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *