Kolejne zatrzymania

Przez trzy tygodnie października noworudzcy policjanci zatrzymali w Nowej Rudzie cztery osoby posiadające przy sobie narkotyki.
Czy to efekt coraz lepszej pracy noworudzkich mundurowych, czy też większej ilości narkotyków docierających do miasta?
W środę 11 października policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej w Nowej Rudzie ujawnili narkotyki. Zatrzymany został 20-letni mężczyzna.
– W pojeździe znajdowało się kilku mężczyzn, gdy patrol policji podszedł do samochodu jeden z nich wyrzucił pod samochód papierową torebkę. Okazało się, że w środku znajduje się susz roślinny. 20-latek przyznał się, że jest to marihuana – wyjaśnia Wioletta Maruszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.
Zabezpieczone ziele zostało przesłane do ekspertyzy. Teraz policjanci sprawdzają gdzie nabył on narkotyki i co zamierzał z nimi zrobić. 20-latek odpowiadać będzie za posiadanie narkotyków.
Kilka dni wcześniej w Nowej Rudzie policjanci zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie woreczki foliowe w którym znajdował się susz roślinny. Młody człowiek przyznał się, że jest to marihuana. W niedzielę 8 października policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę z marihuaną i mefedronem, a w pierwszym tygodniu października funkcjonariusze w mieszkaniu 25-letniego mężczyzny znaleźli w plastikowym pudełku susz roślinny. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Po zważeniu okazało się, że jest jej 7,5 grama. Zabezpieczony susz został wysłany do ekspertyzy.
– Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat – mówi Wioletta Martuszewska, oficer prasowy kłodzkiej policji. – Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków oraz ustalają czy zatrzymani zajmowali się ich dystrybucją – wyjaśnia.
– To, że ci mężczyźni zostali zatrzymani jest zasługą naszych policjantów. Młodzi policjanci po paru latach służby nabrali doświadczenia, mają swoje kontakty, mają swoje sposoby i moim zdaniem jest to wynik ich pracy – przekonany jest asp. sztab. Zbigniew Klepacki z noworudzkiej policji. – Organizujemy też dla służby patrolowej szkolenia, podczas których przy użyciu walizki poglądowej, w której znajdują się w woreczkach foliowych zaplombowane substancje narkotyczne i inne, tak żeby widzieli jak to wygląda – dodaje.
Na pytanie, czy łatwiejszy dostęp do narkotyków u naszych południowych sąsiadów powoduje u nas wzrost przestępczości, policjant odpowiada, że nie zauważa różnicy w statystykach pomiędzy faktem, że w Republice Czeskiej zalegalizowano marihuanę, a wzrostem przestępczości narkotykowej na naszym terenie.

Więcej informacji na str. 8 w numerze 302 tygodnika „Noworudzianin” Numer 302
20-26 października 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *