Aktywna Nowa Ruda – aktywny weekend

To był bardzo aktywny weekend dla niektórych członków Aktywna Nowa Ruda. W sobotę skoro świt na morderczy Maraton Pieszy Sudecka Żyleta, którego tegoroczna edycja była dedykowana polskiemu himalaiście Tomaszowi Mackiewiczowi, który zaginął na Nanga Parbat, stawiło się dwoje naszych śmiałków: Justyna Leśniewska i Marcin Pałys, którzy podjęli próbę pokonania dystansu ponad 47 km. Mimo, że maraton ma charakter pieszego, nasi zawodnicy postawili sobie za cel pokonać dystans w jak najlepszym czasie – oczywiście licząc siły na zamiary – i jak najwięcej trasy pokonać biegnąc. No i opłaciło się, bo po niespełna siedmiu godzinach, oboje cali i zdrowi, dotarli na metę, dając się wyprzedzić tylko dwójce zawodników. I tak Marcin był 3, a Justyna 4, ale była przy okazji pierwszą kobietą, która dotarła do mety.
Kolejny dzień i kolejne zmagania – tym razem Marek Zbyryt i Halina Zbyryt w Marszu Nordic Walking w Ścinawie na dystansie 6 km. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, co zaowocowało 2 miejscem na podium dla Halinki z czasem 00:44:00 – dało jej 23 miejsce open. Marek zaś do mety dotarł z czasem 00:42:20 i uplasował się na 12 miejscu open i 5 w M50.
Był też mocny akcent treningowy, gdzie Krzysztof Kukuryk i Aneta Kukuryk przejechali ponad 50 km na nartach. Musimy też wspomnieć o „chrzcie” na Morsa naszego kolegi Marcina Laski.
Dla wszystkich bohaterów tego weekendu ogromne gratulacje – jesteście niesamowici, pokonujecie własne bariery i słabości, co czyni was prawdziwymi wojownikami. Nie boicie się podjąć wyzwania, choćby najbardziej trudnego, co sprawia, że jesteście inspiracją dla innych. Jeszcze raz ogromne brawa i dzięki za to co robicie – a robicie to świetnie, oby tak dalej!

Więcej informacji na str. 30 w numerze 319 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 319
23 lutego –
– 1 marca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *