Bieg Niepodległości w Świerkach

W niedzielę 11 listopada w Świerkach odbył się 7 Bieg Niepodległości. Na linii mety stanęło 404 zawodników. Było uroczyście i biało-czerwono. Pomysłowość na biegową stylizację w klimacie tak ważnego święta jakim były 100 obchody odzyskania przez Polskę niepodległości, była zaskakująca.

Piękna trasa poprowadzona Wzgórzami Włodzickimi i pogoda szyta na miarę, to zdecydowane atuty tego dnia. Nie mogło oczywiście zabraknąć gospodarzy – UKS Ludwikowice. Bieg dobrze punktowany w lidze biegów górskich przyciągnął na linię startu silnych zawodników z całej Polski. Aż 14 reprezentantów klubu stanęło do walki na wymagającej, anglosaskiej trasie. Panie z UKS Ludwikowice w składzie: Monika Awrycewicz, Elżbieta Bisikiewicz, Monika Marcinkowska i Anna Zawiślak. Panowie w zespole: Mariusz Piekarz, Adam Gruda, Michał Piechocki, Wojciech Maślanka, Janusz Ferenc, Adam Buczakowski, Marcin Pałys, Andrzej Ziębiński, Rafał Caban, Marek Możwiło. Brąz w kategorii K40 (35 rywalek) wywalczyła Monika Marcinkowska, wbiegając na metę z czasem 00:59:19. Ela z czasem 01:07:21 w tej samej uplasowała się na 10 miejscu. Monika Awrycewicz w K30 (43 zawodniczki) na 7 miejscu, z bardzo dobrym czasem 00:54:51. Ania w tej samej kategorii na 12 miejscu i czas na mecie 01:01:21. Panowie zaszaleli. Mariusz Piekarz dotarł jako trzeci zawodnik do mety. Jego czas to 00:40:41, który dał mu również 2 miejsce w kategorii wiekowej. W tej samej kategorii na 21 pozycji uplasował się Marcin Pałys, który pojawił się na mecie z czasem 00:50:38 oraz Andrzej Ziębiński, który czasem 00:55:07 zdobył 42 pozycję. W najmłodszej kategorii nasi zdeklasowali rywali. Adam Gruda zdobył złoto czasem 00:45:07, Michał Piechocki srebro czasem 00:45:32. Nasz najstarszy zawodnik Marek Możwiło wywalczył – jako 70-latek – II miejsce czasem 01:05:29. Jak zwykle „Przewodnik stada” – Janusz Ferenc, wygrał swoją kategorię, wykręcając czas 00:46:51, dobiegł do mety na 25 pozycji. W grupie dwudziestolatków Wojciech Maślanka na III miejscu podium z czasem 00:43:05, na mecie jako 8 wśród startujących. W tej samej kategorii startował też Adam Buczakowski, który zdobył 10 miejsce czasem 00:49:32. W grupie 40 latków Rafał Caban uplasował się na 55 miejscu, wykręciwszy czas 01:00:21.