Seniorzy nie dali się oszukać

Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Kolejny raz dali o sobie znać oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Wczoraj usiłowali okraść czworo noworudzkich seniorów, podając się za członków ich rodzin. Na szczęście nikt nie dał się nabrać i powiadomili o tym fakcie policję.

– We wtorek 5 maja czworo noworudzkich seniorów odebrało telefony od osób podających się za członków ich rodzin lub znajomych, którzy zwrócili się z prośbą o pieniądze na zakup szczepionki na koronawirusa lub mieli wypadki drogowe. Oszuści domagali się pieniędzy w kwocie od 9 do 30 tys. zł. Żadna ze starszych osób nie uwierzyła w opowiadane historie i po odłożeniu słuchawki powiadomiła policje – wyjaśnia podinsp. Wioletta Maruszewska, oficer prasowy kłodzkiej policji. – Czujność i rozwaga seniorów, którzy mogli stać się ofiarami przestępstw doprowadziła do nieudanej próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Również przed oszustwem uchroniły seniorów działania profilaktyczne policjantów. Gdyby dali się oszukać straciliby swoje oszczędności. Na szczęście dzięki czujności seniorów z Nowej Rudy, nie doszło do oszustw – dodaje policjantka.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *