II tura wyborów prezydenckich

W niedzielę 12 lipca 2020 r. odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. O fotel zmierzą się: Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. W Nowej Rudzie uprawnionych do głosowania jest 17 220 osób, w gminie Nowa Ruda 9 096, a w gminie Radków 7 096. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00

W Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 6 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.
Zgodnie z zapowiedziami, wprowadzono obsługę w pierwszej kolejności osób powyżej 60 roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3 oraz osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.
W niedzielnych wyborach prezydenckich wyborcy nadal będą musieli pamiętać o środkach ostrożności, w tym o obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Wchodząc do lokalu, głosujący powinni pamiętać też o skorzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk lub przyjściu w rękawiczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *