ZUS wraca do Nowej Rudy

Już od najbliższego poniedziałku mieszkańcy Nowej Rudy mogą skorzystać z dyżury pracowników ZUS

– Znowu mamy miejsce, w którym możemy pomóc mieszkańcom w sprawach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Jest o możliwe dzięki porozumieniu Beaty Dyko, dyrektor oddziału ZUS w Wałbrzychu i Adrianny Mierzejewskiej, wójta gminy Nowa Ruda – mówi Iwona Kowalska-Matis, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Jak widać obydwie panie doskonale rozumieją potrzeby mieszkańców i wspólnie znalazły sposób na to żebyśmy, choć w mniejszym zakresie, ale jednak wrócili do Nowej Rudy – dodaje.
Na dyżury pracowników ZUS zaprasza w każdy poniedziałek od godziny 8.00 do 14.00 do siedziby Urzędu Gminy w Nowej Rudzie, ul. Niepodległości 2. Dla mieszkańców codziennie dostępna jest skrzynka na korespondencję z ZUS.

Co mieszkańcy Nowej Rudy mogą w czasie dyżuru załatwić?
Uzyskać informacje i wyjaśnienia, założyć i potwierdzić swój profil na PUE ZUS, złożyć dokumenty, które zostaną zweryfikowane pod kątem formalnym. Na miejscu dostępne będą druki, formularze oraz materiały informacyjne.
– Nasz dyżurujący pracownik pomoże także w wypełnieniu formularzy i wniosków – zapewnia Iwona Kowalska-Matis.– Zachęcam także do załatwiania swoich spraw online – dodaje.
Według rzecznika, większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi klienci ZUS mogą załatwić bez przychodzenia do ZUS. W ostatnich miesiącach zmodernizowane zostały elektroniczne kanały kontaktu poprzez dodanie nowych funkcji na PUE ZUS oraz uruchomione e-wizyty i telefoniczna rezerwacja wizyt dla tych, którzy chcą przyjść osobiście. Została także rozbudowana infolinia.
– Obecnie nasi klienci mogą praktycznie wszystko załatwić korzystając ze swojego indywidualnego konta na PUE. Jest to szczególnie ważne teraz w czasie epidemii koronawirusa. Wnioski o zwolnienie z płacenia składek, postojowe czy o bon turystyczny przyjmujemy wyłącznie drogą internetową – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis. – A dla tych, którzy potrzebują bezpośredniego kontaktu z ekspertem z własnego ZUS – uruchomiliśmy wideo-wizyty – dodaje.
Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Jeśli ktoś chce uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie musi mieć przy sobie dokument tożsamości, który jest zweryfikowany w trakcie rozmowy z konsultantem.

Dyżury pracownika ZUS w Urzędzie Gminy w Nowej Rudzie, ul. Niepodległości 2:
Każdy poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 14.00

Najbliższe placówki ZUS:
1. Inspektorat ZUS w Kłodzku, pl. Bolesława Chrobrego 21
2. Oddział ZUS w Wałbrzychu, ul. Kasztanowa 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *