Oszuści znów w akcji

Po raz kolejny starsze osoby padły ofiarą wyłudzeń. Oszuści mają kolejne pomysły, na które nabierają się naiwni ludzie.
Tym razem mieszkanka Nowej Rudy uwierzyła, że ma do czynienia z pracownikiem ZUS i przez nieuwagę straciła 2000 zł. Natomiast mieszkanka Gminy Kłodzko uwierzyła obcej kobiecie, że w sposób niekonwencjonalny wyleczy jej schorzenia i straciła 3700 zł.
– Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Nowej Rudzie, w godzinach popołudniowych. Do 85-letniej mieszkanki miasta zapukał młody mężczyzna, podający się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieznajomy powiedział starszej kobiecie, że ZUS podwyższył jej emeryturę o 300 zł. Jednocześnie poprosił o okazanie dowodu osobistego, po który kobieta poszła do sąsiedniego pokoju. Mężczyzna, korzystając z chwili nieuwagi, ukradł z kredensu 2000 zł. Kobieta zorientowała się, że została okradziona oczywiście dopiero po wyjściu oszusta – wyjaśnia podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
Do innego oszustwa doszło na terenie gminy Kłodzko. Do 80-letniej mieszkanki przyszła nieznana kobieta, która oświadczyła, że skupuje stare przedmioty celem wyposażenia restauracji. Podczas rozmowy zainteresował ją stan zdrowia 80-latki. Uzyskując informacje o jej chorobach zaproponowała niekonwencjonalne leczenie. Przekonała starszą panią do wyjęcia oszczędności i zawinięcia pieniędzy w sweter. Następnie, tak przygotowane zawiniątko z banknotami, wsadziła pod łóżko przekonując, że po trzech dniach ta czynność ją uzdrowi. Kobieta zorientowała się, że została okradziona zaraz po wyjściu oszustki. 80-latka utraciła 2000 zł.
Policjanci, kolejny raz przestrzegają przed tego rodzaju oszustami. – Ponieważ są pierwsze sygnały od mieszkańców o kolejnych sposobach na wyłudzenie pieniędzy, jeszcze raz przypominamy – jedynym sposobem na uniknięcie kontaktu z oszustami jest niewpuszczanie ich do domów – ostrzega Wioletta Martuszewska.
– Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów – wyjaśnia.Numer 291
4-10 sierpnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *