ICE może uratować życie

Warto oznaczyć w swojej komórce osobę, z którą służby ratownicze mogłyby się skontaktować w razie wypadku.
Służby ratownicze często nie wiedzą, jak skontaktować się z bliskimi osoby poszkodowanej. Gdy jest nieprzytomna, nie mają informacji o jej tożsamości, o stanie zdrowia, w szczególności o chorobach przewlekłych, uczuleniu na leki czy przebytych urazach – to wszystko często utrudnia pierwszą pomoc. Takie sytuacje może zmienić specjalnie oznaczony numer ICE.
ICE to kontakt w telefonie, pod którym wpisujemy numer do najbliższej nam osoby. Pomoże to służbom w razie wypadku skontaktować się z naszą rodziną. ICE to skrót od angielskiego zwrotu „In Case of Emergency” (W nagłym wypadku). Pod tym hasłem (jako kontakt) należy zapisać w telefonach komórkowych numer do osoby, która zna naszą grupę krwi, alergie, przyjmowane przez nas leki, czy chociażby posiada informacje o naszych poważniejszych problemach ze zdrowiem.
Pomysł jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje. Ten kod wpisany w telefon może ułatwić pracę służbom ratowniczym i uratować nam życie, kiedy np. zasłabniemy. Podczas akcji ratowniczych i na miejscach wypadków policjanci, strażacy czy załogi pogotowia nie będą mieć problemu z ustaleniem kontaktu do osoby nam najbliższej. Sięgną wówczas po telefon komórkowy poszkodowanego i skontaktują się z jego rodziną, w celu uzyskania ważnych informacje na jego temat.Numer 296
8-14 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *