Leśna Przygoda po raz drugi

Koło Łowieckie „Ryś” w Nowej Rudzie zaprasza do udziału w II konkursie plastycznym „Leśna Przygoda”, dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla placówek oświatowych sąsiadujących z obwodami łowieckimi na terenie naszych noworudzkich i radkowskich gmin. Hasło przewodnie konkursu „Nie śmieć w lesie”.
– W trosce o zainteresowanie najmłodszych tematyką ochrony środowiska naturalnego, otaczającej nas przyrody, piękna lasów i żyjącej w nim zwierzyny – chcemy zwrócić uwagę dzieci na ten aspekt proekologiczny – tymi słowami przybliża ideę konkursu Janusz Świerk, prezes noworudzkiego Koła Łowieckiego „Ryś”. – Będzie to jak przed rokiem, edukacyjna zabawa polegająca na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką, wybraną przez ucznia, na kartkach z bloku formatu A4. Chcemy, by tematem rysunku, szkicu czy malunku, stała się hasło „Nie śmieć w lesie” i wszelkie skojarzenia związane z zachowaniem w lesie – podpowiada organizator.
Rozstrzygnięcie konkursu w październiku. Spośród wszystkich uczestników ze szkół podstawowych wyłonione zostaną I, II i III miejsca (odpowiednio dla klasy I-III) oraz nagroda główna dla najlepszej pracy plastycznej.Numer 296
8-14 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *