Dożynki na bogato

Po raz pierwszy w gminie Nowa Ruda dożynki gminne odbyły się w Nowej Wsi Kłodzkiej.
Mieszkańcy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wzorowo przygotowali imprezę.

W niedzielę 10 września w Nowej Wsi Kłodzkiej, odbyły się dożynki gminne. Zgodnie z tradycją, rozpoczęły się Mszą św., po której orszak wieńców dożynkowych przemaszerował z kościoła na płytę boiska, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Sylwia Maciejczyk i Tomasz Kraus, starostowie dożynek, powitali gości oraz przekazali chleb na ręce wójt Adrianny Mierzejewskiej i Grzegorza Nierodki, przewodniczącego Rady Gminy Nowa Ruda.

Oficjalna część rozpoczęła się od występu orkiestry dętej z Głuszycy. Następnie zabrali głos wójt Adrianna Mierzejewska i zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele gmin partnerskich Somonino i Giżycko.
Pogoda nie rozpieszczała, ale mimo to zjawiło się sporo osób, które chciały świętować ukończenie żniw. Na miejscu każdy mógł spróbować wiele darmowych potraw: od bigosu, przez gulasz z dzika, smalec, żurek, sałatki, po ciasta i napoje.

Nie zabrakło również ośpiewania wieńców przez koła gospodyń wiejskich. A było ich naprawdę sporo, ponieważ gmina Nowa Ruda może poszczycić się zespołami prawie w każdym sołectwie. O najmłodszych zadbały animatorki – była dobra zabawa oraz konkursy z nagrodami.
Ważnym wydarzeniem było również złożenie gratulacji i podarków dla najstarszych oraz najmłodszych rolników.

Dożynki gminne były bardzo udane, ilość osób pokazała, jak to wydarzenie jest dla wszystkich ważne i jak można zmotywować się do wspólnej pracy, choćby przy organizacji takiej imprezy.Numer 297
15-21 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *