Eve Chase
Tajemnica Black Rabbit Hall

Czarny Królik to posiadłość państwa Alton gdzieś w Kornwalii. Tutaj Nancy i Hugo wraz z czwórką swoich dzieci często spędzają wolne chwile. Spokojny, wiejski zakątek, każdego lata nic się nie dzieje. Dzieci nawet trochę się nudzą. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Jest ostatni dzień wakacji 1969 roku. To pamiętna data dla całej rodziny. Tragiczne wydarzenie wywraca do góry nogami życie dzieci i nieporadnego ojca. Trzydzieści lat później popadającą w ruinę posiadłość odwiedza Lorna. Właściwie szuka ona odpowiedniego miejsca na swój ślub. Los przywiódł ją właśnie tu. Kobieta próbuje przywrócić zatarte wspomnienia. Jako dziecko odwiedzała tę rezydencję razem ze swoją matką. Odżywają nurtujące ją pytania. Lorna chce poznać własną historię i los mieszkającej tu kiedyś rodziny. Szczęśliwej rodziny.
Polecam. Można się zauroczyć. Wspaniała bajka dla dorosłych. Jest tu intrygująca historia dwóch rodzin, których dzieje przeplatają się w czasie, zakazana miłość i tajemnica gotyckiej posiadłości wraz z magiczną aurą. Sporo gwarantowanych emocji przy odkrywaniu mrocznych sekretów rodzinnych. Historia przepełniona tęsknotą i nostalgią za osobą, którą się straciło.
W odbiorze powieść ta jest podobna do książek V.C. Andrews, która w swoich historiach (np. „Kwiaty na poddaszu”, „Płatki na wietrze”) opisuje bolesne sekrety, które już na zawsze odmieniają rodzinę. Eve Chase była redaktorką w różnych czasopismach w Wielkiej Brytanii. Obecnie pisze książki. „Tajemnica Black Rabbit Hall” jest jej debiutancką powieścią.
Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *