Napadł na staruszka

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło na terenie Nowej Rudy. Sprawca, przy użyciu siły, okradł 71-letniego mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji, napastnik już godzinę później był w rękach policji

Dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, otrzymał zgłoszenie o rozboju. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Jak ustalili funkcjonariusze, 71-letni mężczyzna został zaatakowany, gdy otrzymał emeryturę od listonosza. Gdy nie było w pobliżu niego nikogo, sprawca podszedł i zaczął go szarpać. Następnie zabrał mu z kieszeni kurtki emeryturę – ponad 1300 złotych. Po tym zdarzeniu napastnik oddalił się.
– Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili podejrzanego o to przestępstwo. Już po godzinie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. U zatrzymanego w skarpetce znaleźli część skradzionych pieniędzy. Pozostałą kwotę zatrzymany przekazał kobiecie. Okazało się również, że w przestępstwie brała udział jego 36-letnia znajoma, która stała „na czatach”, gdy on dopuścił się rozboju. Po przebadaniu 46-latka okazało się, że jest on nietrzeźwy, ma ponad 2 promile alkoholu – informuje podins. Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Zatrzymana para usłyszała już zarzuty i przyznała się do przestępstwa. Teraz za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Str. 8 w numerze 363 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 363
18-24 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *