SP 2 w Rumunii

W dniach 29.09. – 5.10. 2019 r. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym szkoleniu w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus Plus. Szkolenie „Every student is special” odbyło się w miejscowości Petrosany w Rumunii. W międzynarodowym spotkaniu uczestniczyli: Janina Kawulak, Ewa Karcz, Magdalena Szuber, Anna Wiącek, Piotr Hirchill, Przemysław Dobrzeniecki oraz grupy nauczycieli z Włoch, Łotwy, Turcji i Rumunii.

„Każdy uczeń jest wyjątkowy” to cykl wykładów i warsztatów dotyczących włączania i wsparcia uczniów w klasie i poza klasą. Uczestnicy otrzymali szereg praktycznych wskazówek, jak zapobiegać izolacji i zakłócającym zachowaniom, uwzględniając wzajemne interakcje i wsparcie rówieśnicze jako podstawowe elementy budowania umiejętności społecznych, pewności siebie i radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy szkolenia poznali też skuteczne techniki relaksacyjne, z których mogą korzystać uczniowie, a także zostali przeszkoleni w zakresie stosowania pozytywnych i praktycznych strategii. Międzynarodowe spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań w pracy z uczniami. Była też merytoryczna dyskusja dotycząca samorządności w szkole. Częścią programu były również wycieczki. Nauczyciele mieli okazję zwiedzić zamek w Hunedoarze, przepiękne miasto Deva oraz Targu Jiu.

Dla wszystkich uczestników projektu była to niewątpliwie wielka przygoda, obfitująca w mnóstwo przeżyć, atrakcji, nowych doświadczeń.

Międzynarodowa integracja w Rumunii zaobfitowała nowymi znajomościami i przyjaźniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *