Koniec sezonu działkowego

Sezon działkowy powoli dobiega końca. Coraz rzadziej bywamy w naszym ogrodzie a to niestety mogą wykorzystać złodzieje. Noworudzcy policjanci radzą, jak zabezpieczyć swoje działkowe mienie przed kradzieżami.

Ze względu na pogodę, ogródki działkowe coraz rzadziej odwiedzane są przez ich właścicieli. Często wykorzystują to złodzieje, którzy kradną wszystko co wpadnie im w ręce. Ich łupem padają narzędzia ogrodnicze a nawet kubki czy talerze .

•Gdy zamkniemy już sezon działkowy, warto sprawdzić stan zamków, a w razie potrzeby zamontować dodatkowe zabezpieczenie. Dopilnujmy, aby wszystkie drzwi i okna pozostały zamknięte.
•Nie zostawiajmy na działce żadnych wartościowych przedmiotów. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, to najlepiej zrobić zdjęcia i oznakować je w szczególny sposób.
•W okresie jesienno-zimowym raz na jakiś czas wybierzmy się na działkę sprawdźmy, czy nic złego się tam nie dzieje.
•Warto rozejrzeć się również po działkach sąsiadów i zainteresować się, gdy zobaczymy na ich terenie nieznajome osoby. Należy również zwrócić uwagę na dochodzący stamtąd hałas. Nie od dziś wiadomo, że czujne oko sąsiada to jedna z najlepszych metod zabezpieczenia.
•Jeśli obawiamy się włamania i kradzieży, możemy ubezpieczyć swoją altanę – daje nam to gwarancję, że chociaż część poniesionych strat, będzie nam zrekompensowana.

Gdy zauważymy jakiekolwiek zagrożenie na terenie ogródków działkowych, należy niezwłocznie poinformować o tym funkcjonariuszy policji. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *